fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Перелік того, що потрібно дитині з онко, дуже великий. Ось приблизний, але не вичерпний список видів допомоги, яку надає фонд «Таблеточки» родинам, у яких дитина проходить лікування в Україні:

Адресна допомога дитині та її родині

 • Купуємо протипухлинні, протигрибкові, антибактеріальні та інші препарати, у т.ч. недоступні в Україні;
 • Допомагаємо в оплаті необхідних аналізів і обстежень за призначенням лікаря та за умови неможливості пройти такі обстеження безкоштовно;
 • Допомагаємо з оплатою протезів, ендопротезів, імплантів, необхідність встановлення яких виникла внаслідок  лікування від онкологічної хвороби.

Амбулаторне проживання
Забезпечуємо сім’ю (дитина та один дорослий) кімнатою в амбулаторній квартирі, поки дитина лікуватиметься у лікарнях НДСЛ «Охматдит» у Києві чи ЗУСДМЦ у Львові.
Розміщення можливе:

 • для родин, які проживають в інших містах та приїхали до Києва або Львова для проходження лікування або обстеження;
 • за наявності вільних кімнат у квартирах;
 • за відсутності можливості розмістити сім’ю у родинному домі «Дача» (проєкт Благодійного фонду «Запорука»).

Психоемоційна та соціальна підтримка дитини і родини

– Команди наших волонтерів, спеціалістів з дитинства та психологів працюють в онкологічних та онкогематологічних відділеннях НДСЛ «Охматдит» та Київського обласного онкодиспансеру у Києві та Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру у Львові.
Ми регулярно організовуємо для дітей та їхніх батьків:

 • свята, творчі майстер-класи, святкові виписки, привітання з Днем Народження, Дні краси та екскурсії;
 • підтримку у навчанні, онлайн активності та спілкування в колі однолітків.

– Пацієнти онкологічних та онкогематологічних відділень  НДСЛ «Охматдит», Київського обласного онкодиспансеру та Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, а також пацієнти, які звертаються за адресною допомогою до фонду у перші місяці лікування, отримують:

 • особливий «Пакунок-піклунок» (набір приємних та корисних речей – настільні ігри, книги та підтримуючі щоденники для дітей та підлітків, які допоможуть пережити складні моменти на початку лікування);
 • підтримуючий набір «Намистини хоробрості» (особливі намистини, які символізують той чи інший пройдений етап у боротьбі з хворобою).

Обидва проєкти спрямовані підтримати психоемоційний стан дитини та потурбуватися про необхідні в лікарні речі.

Психологічна підтримка родин

Лікування раку — це тривалий та непростий процес. Правильне психологічне налаштування допомагає сім’ї впоратись з труднощами лікування і додає сил на боротьбу. Ми організовуємо групові та індивідуальні консультації психолога для батьків і дітей під час лікування в Україні та за кордоном.

Для сімей, які проходять лікування або спостереження у Києві, доступна нейродіагностика та консультування нейропсихолога, який працює з порушеннями когнітивних, вольових, емоційних функцій, що були спричинені хворобою чи лікуванням. Читайте більше про вплив лікування на когнітивні навички у дітей.  

Інформаційна підтримка та підтримуючі матеріали для родин під час лікування 

Надаємо інформаційну підтримку та забезпечуємо корисними матеріалами для дітей та їхніх сімей під час лікування. Для дітей та підлітків фонд переклав та адаптував підтримуючі щоденники та книги, які допоможуть адаптуватися та підготувати дитину до тривалого лікування.  

Щоденник «У житті не завжди штиль» для підлітків від 12 років, які проходять лікування від раку.

Щоденник «Життя – не завжди весела прогулянка» для дітей до 12 років, які проходять лікування від раку.

Книга «Випробування на сміливість», яка допоможе дітям зрозуміти, що таке рак, як проходить лікування та підготуватися до перебування в лікарні.

Більше корисних ресурсів ви можете знайти тут.

Важливо знати

 • Команда «Таблеточок» сформувала перелік видів допомоги з урахуванням рекомендацій лікарів-експертів, а також багаторічного досвіду своєї роботи. Проте ми завжди готові розглянути прохання дітей та їхніх родин про іншу допомогу.
 • Наша команда намагається якомога швидше надавати потрібну допомогу. Але терміни залежать від фінансових можливостей фонду та інших факторів (наприклад, наявності медикаментів на складі постачальників), тому іноді на допомогу доводиться трохи зачекати. Ми робимо все можливе, щоб скоротити період очікування.
 • Фонд не отримує дотації від держави та надає допомогу на благодійні внески і гранти. Обсяг допомоги, який ми можемо запропонувати сім’ям, безпосередньо залежить від підтримки благодійників.

Перегляньте перелік необхідних документів для отримання допомоги фонду та залиште заявку, у разі необхідності.

Якщо ваша дитина вже закінчила основну/підтримуючу терапію, ознайомтеся з переліком видів допомоги у розділі «Допомога після лікування».

Як ми можемо допомогти

Допомога після лікування

Допомагаємо з контрольними обстеженнями, підтримуючою терапією, реабілітацією та надаємо психосоціальну підтримку дітям та їх родинам після завершення лікування.

Детальніше
Допомога під час лікування в Україні

Допомагаємо з обстеженнями, ліками, проживанням та надаємо психоемоційну підтримку дітям та членам їх родини під час лікування.

Детальніше
Лікування та підтримка родин за кордоном

Допомагаємо сім’ям з евакуацією, перебуванням за кордоном, перекладом медичних документів. Надаємо психологічний супровід родинам.

Детальніше
Паліативна допомога

Допомагаємо з ліками, виробами медичного призначення, діагноситичними процедрами, виконуємо мріі та надаємо психологічну підтримку родинам, у яких є дитина з онко в паліативному (невиліковному) стані.

Детальніше
Допомога родинам у втраті та горюванні

Організовуємо групи підтримки для родин у горюванні, незалежно від терміну давності втрати дитини та можливість індивідуального супроводу родини психологом у пережиті втрати.

Детальніше
Контакти інших фондів

Контакти інших благодійних фондів, куди ви можете звернутися.

Детальніше