fbpx

Яким дітям ви допомагаєте?

Фонд надає адресну, паліативну і психологічну допомогу дітям з онкологічними, гематологічними діагнозами та імунодефіцитами віком до 18 років (включно).

Як звернутись у фонд для отримання допомоги?

Для звернення по допомогу треба заповнити онлайн-анкету, після чого координатор напрямку зателефонує протягом 5 робочих днів. Зверніть увагу, що в анкеті мають бути контакти батьків або офіційних опікунів дитини, тому що спілкуватись ми будемо саме з ними.

У дитини діагноз Х (не онкологічний)

Ви можете звернутися до інших благодійних фондів, якщо діагноз дитини не співпадає з напрямком роботи фонду «Таблеточки». Перелік інших благодійних організацій і контактна інформація є тут або на сайті «Української біржі благодійності» у розділі “Оператори допомоги”  тут.

Куди звернутися дорослому онкохворому для отримання допомоги?

На жаль, в Україні майже немає фондів допомоги дорослим онкохворим. Ви можете пошукати такий фонд на сайті “Української біржі благодійності” у розділі “Оператори допомоги” або звернутися до онко-спільнот, наприклад: Cancel-R, БФ “Центр помощи “Лаванда”, МИ.онко-світ, Адвокация пациентов с онкодиагнозом, Рожева Стрічка України Благодійний Фонд.

Дитина має онкологічне захворювання. Чи можете написати про неї на вашій сторінці у Facebook?

На нашій сторінці у Facebook ми публікуємо історії дітей, які є підопічними фонду. Щоб отримати допомогу, заповніть, будь ласка, онлайн-анкету.

Як ви закуповуєте ліки?

Фонд закуповує ліки адресно конкретним дітям за зверненням батьків/опікунів або на відділення, з яким підписано меморандум про співпрацю, за заявкою завідувача.

За кілька років роботи ми сформували перелік аптечних закладів, які працюють прозоро і швидко, встановлюють адекватні (не завищені) ціни, надають повний пакет документів на ліки, дотримуються належних умов зберігання і перевезення препаратів. З перевіреними, надійними і прозорими мережами аптек ми підписуємо стандартний договір, оплата проходить за безготівковими розрахунками.

Кожну заявку ми розміщуємо мінімум в трьох різних аптечних мережах і потім обираємо ту, яка пропонує найнижчу ціну. Якщо у дитини немає часу чекати, ми враховуємо також фактор швидкості поставки. Тобто, можемо придбати ліки за вищою ціною, але з невідкладною доставкою. Якщо є час або якщо аптеки пропонують однаковий термін доставки, купуємо найдешевше.

Дитині потрібні препарати, незареєстровані в Україні. Чи можете ви допомогти?

Завдяки волонтерським групам в Австрії, Іспанії, Франції, Німеччині та Росії ми купуємо і привозимо дітям потрібні ліки. Для отримання такої допомоги заповніть, будь ласка, онлайн-анкету. Протягом 5 робочих днів з вами зв’яжеться координатор напрямку для додаткових уточнень.

У дитини діагностували лейкемію / мієлодиспластичний синдром/апластичну анемію. В Україні лікуватися не хочемо. Допоможете зібрати кошти на закордонне лікування?

Благодійний фонд “Таблеточки” допомагає оплачувати операції та дослідження, які недоступні в Україні. Наприклад, трансплантацію стовбурових клітин від нерoдинного донора, mIBG-сканування.

Коли мова йде про інші онкодіагнози (наприклад, ретинобластому), ми іноді оплачуємо лікування за кордоном, навіть якщо воно можливе в Україні, але є менш ефективним або може призвести до гіршої якості життя (наприклад, до втрати зору). Кожен такий випадок розглядається індивідуально із залученням лікарів – експертів фонду. Із переліком необхідних документів та порядком подачі звернення можна ознайомитися тут.

Чи оплачує фонд родинні трансплантації стовбурових клітин за кордоном?

Фонд не оплачує родинні ТСК за кордоном, оскільки таке лікування доступне в Україні. В рамках програми “Закордонне лікування” ми надаємо допомогу на лікування і обстеження, які не проводяться в Україні.

Як ви обираєте закордонну клініку для трансплантації стовбурових клітин від неродинного донора?

Обирають клініку батьки, але при підписанні договору з батьками нам важливо, щоб обрана клініка відповідала певним критеріям.

По-перше, клініка має надавати офіційну статистику виживання пацієнтів після ТСК від неродинного донора, а також інформацію про те, скільки таких трансплантацій було проведено, коли було проведено першу ТСК тощо.

По-друге, для нас важлива вартість ТСК. Ми віддаємо перевагу клінікам з найкращим співвідношенням ціна-якість. Наприклад, якщо ТСК в Італії коштує 125-145 тис. євро, а в Німеччині 250-300 тис. євро, ми допоможемо оплатити лікування в Італії. Крім того, вартість лікування має бути прозорою, включати якомога довший період перебування в клініці і не змінюватись після виставлення рахунку. Ми завжди ретельно оцінюємо, який обсяг послуг включений до рахунку, що виставляє клініка. Іноді буває, що клініка виставляє відносно невисокий рахунок, але включає лише 45 днів перебування дитини в стаціонарі. Для нас зрозуміло, що для ТСК від неродинного донора це надто короткий термін. Відповідно ми віддамо перевагу клініці, яка за таку саму суму включить більш тривалий термін перебування та більший обсяг медичних послуг.

По-третє, важливим критерієм є умови проживання і наявність у країні волонтерів чи місцевих фондів, які зустрічають родину, допомагають адаптуватись у новій країні, спілкуватись з медичним персоналом і залишаються на зв’язку з підопічними протягом усього періоду лікування.

Порадьте клініку за кордоном, де лікують онкохворих дорослих

Фонд не дає рекомендацій щодо клінік або лікування будь-яких захворювань. Ми вважаємо, що такі поради є дуже відповідальними, а працівники фонду не лікарі й не компетентні у цьому питанні. Вам краще порадитися із компетентними профільними лікарями.

Порадьте онкологічну клініку платну/безкоштовну з хорошою репутацією

Фонд не може давати жодних рекомендацій щодо клінік або порад стосовно лікування. З цих питань вам краще порадитися із компетентними профільними лікарями.

Хочу провести акцію на користь фонду, куди звернутися?

Дякуємо вам за бажання допомагати! Якщо ви хочете стати партнером чи волонтером-фандрейзером фонду, напишіть нам, будь ласка, на [email protected] і опишіть свою ідею. Координатори відділу фандрейзинга дадуть вам відповідь протягом робочого дня.

Чи можу я допомогти фонду чимось окрім грошей?

Звичайно! Ви можете долучитися до команди волонтерів фонду і допомагати нам своїми вміннями та знаннями. Більше інформації тут. Також ви можете стати волонтером-фандрейзером і залучати кошти, організовуючи благодійні ярмарки, вечірки, аукціони, концерти тощо. Більше інформації тут

Мені ще немає 18 років. Чи можу я стати волонтером фонду?

Так, молодь до 18 років також може долучитись до нашої волонтерської спільноти. Але для цього потрібна письмова згода від батьків.

Чи співпрацюєте ви з іншими фондами/організаціями?

Так, бо впевнені, що змін можна досягнути лише в системній роботі та співпраці з іншими організаціями. Наприклад, за підтримки благодійного фонду «Запорука» й Агентства із закупівель ПРООН в Україні вперше в рамках державних закупівель був замовлений протипухлинний препарат дактиноміцин (Космеген).

Разом з іншими громадськими організаціями та волонтерами ми домоглись доступу відвідувачів до пацієнтів дорослих і дитячих реанімацій. А з організаціями «Пацієнти України», «Мережа ЛЖВ», «Реанімаційний Пакет Реформ – РПР», NGO Centre UA і «Сильні громади» ми проводимо спільні акції для привернення уваги народних депутатів до важливості реформи системи охорони здоров’я.

Я хочу заснувати фонд. З чого почати?

Будь ласка, напишіть нам на [email protected] лист з описом вашої ідеї і конкретними питаннями, і ми спробуємо надати вам кілька порад про те, з чого почати і як залучати благодійників.

Терміново потрібні донори крові X групи. Чи можете допомогти з пошуком?

Фонд не бере на себе пошук донорів. Радимо вам звернутися до автоматизованої системи пошуку донорів крові – ДонорUA, заповнивши заявку  тут, або до громадських ініціатив Среды_в_Охматдете та Zdai Blood.

Хочу здати кров, але маю певні проблеми зі здоров’ям. Чи можу я бути донором?

Ми щиро вдячні вам за бажання стати донором крові. Радимо вам ознайомитися зі списком протипоказань на сайті ДонорUA. Також можна поставити питання чат-боту чи звернутися до найближчого пункту забору крові.

Де я можу здати волосся для перуки онкохворим?

Соціальна ініціатива Hair for share виготовляє перуки для онкохворих дітей. Надіслати волосся можна з будь-якого міста. Усі організаційні питання можна написати на сторінку ініціативи у Facebook.

Як я можу бути впевнений, що благодійні внески не крадуть?

Щомісяця на нашому сайті ми публікуємо фінансовий звіт за всіма надходженнями і витратами. Окрім цього, щорічно фонд подає до податкової інспекції звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, звіти також доступні на нашому сайті.

Як знайти свій благодійний внесок у фінансовому звіті?

Знайти свій платіж можна у файлі “Фінансовий звіт” у закладці “Надходження”.

Варіантів відображення кілька:

Платіж був здійснений фізичною особою через сайт фонду.

Параметри пошуку:

А) Дата

Б) ID код платежу, який вказано в колонці “благодійник”

В) Сума

Оплата була здійснена фізичною особою на карту/рахунок.

Параметри пошуку:

А) Дата

Б) ПІБ відправника, або номер регулярного платежу, який вказано в колонці “благодійник”

В) Сума

Платіж надійшов без імені фізичної особи на розрахункові рахунки Фонду (якщо благодійник не вказав ПІБ в призначенні платежу при оплаті через термінал, через систему Приват24, через касу у відділенні будь-якого банку).

Параметри пошуку:

А) Дата

Б) Сума

Платіж надійшов через систему PayPal, Justgiving.

Параметри пошуку:

А) Дата

Б) ПІБ відправника (якщо благодійник вказав) в колонці “благодійник”

В) Сума

Платіж надійшов через касу Фонда.

А) Дата

Б) ПІБ в колонці “благодійник”

В) Сума

Платежі від юридичних осіб.

Параметри пошуку:

А) Дата

Б) Назва юридичної особи в колонці “благодійник”

В) Сума

Я перерахував кошти на допомогу конкретній дитині кілька днів тому, але на сайті не змінилась сума зборів. Чому?

Дякуємо вам за допомогу! Лічильники на нашому сайті не автоматичні, тому платіж поки що не видно. Інформація оновлюється вручну раз на тиждень.

Як скасувати щомісячний благодійний внесок з банківської карти?

Щомісячний платіж можна скасувати заповниши анкету тут. Протягом доби ваш платіж буде скасовано. 

Кому належить фонд «Таблеточки»?

Засновниками фонду є Ольга Кудіненко та Ольга Шурупова. Фонд не належить жодній з політичних партій, комерційних організацій або впливовим особам та фінансується за рахунок благодійних внесків від фізичних та юридичних осіб. Всі документи фонду є на нашому сайті у розділі “Звіти та документи”.