Благодійний фонд «Таблеточки» — найбільший в Україні благодійний фонд у сфері дитячої онкології, який працює з 2011 року й надає допомогу дітям і їхнім сімʼям на кожному етапі лікування. Діти та молоді дорослі, які борються з раком, особливо вразливі, оскільки через свій стан здоровʼя значною мірою залежать від оточення. Захист і безпека кожного з них є нашим пріоритетом, тому ми створили Політику захисту та убезпечення дітей і молодих дорослих. Вона ґрунтується на міжнародних стандартах і законодавстві України, щоб гарантувати захист прав і безпеку дітей та молодих дорослих у межах роботи фонду.
Ми дотримуємося позиції нульової толерантності до всіх форм насильства, жорстокого поводження, експлуатації та нехтування потребами дітей і молодих дорослих. Якщо виникає обґрунтована підозра щодо неприйнятної поведінки представника фонду, ми проводимо внутрішнє розслідування за участі спеціальної комісії. Під час рекрутингу чи залучення співробітників, партнерів або підрядників прагнемо уникати співпраці з особами, які можуть становити небезпеку для дітей і молодих дорослих.
Ми розуміємо, що повністю усунути ризики неможливо, проте робимо все можливе для їх виявлення, попередження, контролю та мінімізації. Фонд регулярно інформує представників і партнерів про стандарти безпеки та впроваджує заходи для попередження неприйнятної поведінки.
Кожен представник фонду несе особисту відповідальність за безпеку дітей та молодих дорослих під час взаємодії з ними.
Ми завжди ставимо інтереси дітей і молодих дорослих на перше місце. Це означає, що представники фонду зобовʼязані поважати гідність, права та потреби кожної дитини чи молодого дорослого.
Якщо виникають підозри щодо порушення Політики, Уповноважений з питань захисту дітей фонду має негайно відреагувати. За потреби проводиться внутрішнє розслідування, і в разі підтвердження підозр застосовуються дисциплінарні заходи. У передбачених законом випадках залучаються правоохоронні органи. Усі розслідування спрямовані насамперед на захист постраждалих, їхню безпеку, забезпечення конфіденційності та недискримінаційне ставлення.
Політика поширюється на всіх представників фонду: співробітників, стажерів, волонтерів, консультантів, підрядників і партнерів, які взаємодіють з дітьми та молодими дорослими від імені фонду.
Цей перелік містить приклади неприйнятної поведінки у взаємодії з дітьми та молодими дорослими:
Цей перелік є основним, але не вичерпним. Будьте відповідальними у своїй поведінці – ознайомтесь з повним переліком правил.
Використання образливих, жорстоких, принизливих або дискримінаційних висловлювань, а також натяків, жартів сексуального характеру чи примусу до сексуалізованої поведінки. Використання ненормативної лексики або грубого тону щодо дитини чи молодого дорослого або у їхній присутності, а також дії, що можуть завдати психологічної шкоди (присоромлення, приниження).
Будь-які форми фізичного насильства та жорстокого поводження (зокрема побої). Дотики до інтимних зон (геніталії, шия, сідниці, груди, поперек, живіт), крім випадків, коли це необхідно для запобігання шкоди здоров'ю чи життю. Поцілунки або поведінка з сексуальним забарвленням. Встановлення стосунків, які можуть бути розцінені як насильство, жорстоке поводження або експлуатація.
Перебування з дитиною наодинці без спостерігачів (за винятком роботи психолога або допомоги дитині з інвалідністю за погодженням із законним представником). Візити дітей до житла представників фонду без супроводу дорослих (крім випадків безпосередньої загрози, за умови попереднього повідомлення керівництва).
Залишати дитину або молодого дорослого без нагляду, особливо якщо вони чи їхні законні представники висловлюють занепокоєння щодо ризиків. Частування дітей алкоголем, наркотичними речовинами або тютюновими виробами.
Дискримінація за статтю, віком, інвалідністю, національністю, сексуальною орієнтацією, релігією, соціально-економічним статусом, кольором шкіри, мовою, расовим походженням, політичними чи іншими переконаннями.
Залучення дітей чи молодих дорослих до небезпечної або експлуататорської праці, а також до роботи, що порушує національне та міжнародне законодавство про дитячу працю.
Зображення дітей у негідному вигляді або неналежно одягненими. Фотографування, відеозйомка та використання цих матеріалів без згоди законних представників (крім випадків, коли це необхідно для захисту інтересів або за умови розмиття обличчя, щоб унеможливити ідентифікацію).
Згадування прізвища дитини чи молодого дорослого в публічних матеріалах.
Розкриття непублічної або чутливої інформації про дитину чи молодого дорослого іншим особам.
Використання комп'ютерів, мобільних телефонів, відеокамер, фотоапаратів або соціальних мереж у спосіб, що завдає або може завдати шкоди дітям (зокрема перегляд матеріалів дитячої експлуатації), незалежно від того, чи відбувається це в робочий час і чи використовується обладнання фонду.
Неповідомлення Уповноваженому з питань захисту дітей протягом 4 годин після виявлення ситуації про будь-які факти насильства, жорстокого поводження, експлуатації чи нехтування дитиною або молодим дорослим, а також про обґрунтовану підозру в такому ставленні.
Цей перелік є основним, але не вичерпним. Будьте відповідальними у своїй поведінці – ознайомтесь з повним переліком правил.
незвичні травми, сліди від зброї, самоушкодження, ізоляція
різкі зміни настрою, страх перед дорослими, депресія
погана гігієна, недоїдання, невідповідний фізичний розвиток.
розповіді дитини про насильство, невідповідна віку сексуальна поведінка.
Для більш детальної інформації про індикатори фізичного, сексуального, психологічного насилля або нехтування, перейдіть за посиланням на повний документ.
Ми проводимо навчання співробітників і волонтерів щодо ризиків насильства та експлуатації. Обовʼязковим є ознайомлення з Політикою захисту під час працевлаштування чи залучення до співпраці.
Ми перевіряємо всіх кандидатів на працевлаштування та волонтерів на відповідність нашим цінностям, а також здійснюємо перевірку підрядників у відкритих джерелах на предмет порушень прав дітей.
Кожен, хто має підозри або інформацію про можливі порушення, може повідомити про це. Усі звернення розглядаються конфіденційно спеціальною комісією.
+380 67 464 8774;
[email protected];
м. Київ, вул. Омеляновича-Павленка 4/6, 14 поверх пн-пт (9:00 - 18:00)