fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Дані, які ми збираємо, діляться на дві категорії: технічну інформацію (як-от тип пристрою) і дані, які надає нам користувач (як-от email-адреса).

Технічна інформація використовується для роботи, підтримки й покращення нашого сайту.

Дані, що надає користувач, потрібні для ідентифікації вашого внеску, можливості відповідати на ваші питання та надсилати вам звіти фонду.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Твої 50 гривень допоможуть дитині одужати

Допомогти
4 Червня 2021

Як отримати сильні знеболювальні

Боляче – означає боляче. Жодної хвилини жодна хвора людина не має терпіти біль. Саме тому знеболювання – одне із найважливіших питань в паліативному догляді. Пацієнти мають право отримувати сильні знеболювальні та заспокійливі медикаменти, в тому числі – безоплатно. І ми підготували поради, які допоможуть їх отримати.

 

• Сімейний лікар, педіатр або терапевт зобов’язаний виписати знеболювальний препарат паліативному хворому, якщо той страждає від болю. Сімейний лікар не може відмовити у виписуванні опіоїдних знеболювальних, тому що паліативна допомога входить до його обов’язків. Це передбачено Наказом МОЗ України №504. Тому важливо повідомити лікаря, що в родині є паліативний хворий.

 

• Немає обмежень у дозуванні сильних знеболювальних. Доза повинна повністю втамувати біль. Відповідно до цього розраховують добову потребу в ліках. Важливо запитати у лікаря, скільки діє одна доза знеболювального, і з’ясувати, на скільки годин на добу вистачить виписаних ліків. Наприклад, якщо одна доза препарату діє 4 години, а на добу призначені 3 дози, то якісного знеболення вистачить лише на пів доби.

 

• Знеболювального має бути з запасом. Паліативний пацієнт має право отримати рецепт на потрібну кількість препарату в розмірі добової дози на 15 днів. Це передбачено Наказом МОЗ України №360.

 

• Важливо підібрати найкомфортнішу форму знеболювального: пігулки, ін’єкції, краплі, свічки, сиропи або пластирі тривалої дії. Побічні дії – не причина скасовувати вживання препарату. Варто підбирати ліки та методи, що коригують їх.

 

• Коли пацієнта виписують з лікарні, лікуючий лікар зобов’язаний видати знеболювальне або рецепт на нього. Адже ліки можуть знадобитися дорогою додому або до того, як пацієнт звернеться до свого сімейного лікаря. Рецепт може бути електронним.

 

• Рецепти на пільгові (безоплатні чи з доплатою) ліки виписують лікарі медичних установ незалежно від форм власності. Хто може отримати знеболювальні безкоштовно або з доплатою під час амбулаторного лікування, можна з’ясувати в Постанові Кабінету Міністрів України №1303.

 

• Знеболювальний препарат можна отримати в лікарні або за рецептом в аптеці. Не всі аптечні заклади відпускають сильні знеболювальні. Перелік аптек, що мають такий дозвіл, є на сайті StopБіль. Перш ніж їхати до аптеки, варто зателефонувати та впевнитися, що аптека може відпустити виписані ліки.

 

• Пацієнти не зобов’язані здавати порожні блістери від знеболювальних препаратів, упакування від пластирів та порожні ампули, згідно з Наказом МОЗ України № 494.

 

Більше про права і правила, які допоможуть отримати знеболювальні препарати, у нашій пам’ятці.

Поділіться цим дописом з іншими, адже перевірена інформація допомагає опанувати навіть найскладнішу ситуацію.

Читайте також

Новини / 8 Квітня 2021

У пошуках другої думки

Детальніше
Новини / 26 Листопада 2019

Як захиститися від шахраїв, збираючи на лікування. Досвід сімей

Детальніше
Новини / 8 Серпня 2019

Онкоспільноти у Facebook

Детальніше
ВСІ НОВИНИ