fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Твої 50 грн допоможуть дітям одужати

Допомогти
26 Листопада 2019

Як захиститися від шахраїв, збираючи на лікування. Досвід сімей

Якщо вам або вашим знайомим доводиться збирати гроші на лікування в соцмережах, є ризик стикнутися з шахраями. Щоб захиститися, прочитайте ці поради. Це досвід людей, які збирали великі суми на лікування дітей.

 

ЯК ЗАХИСТИТИ БАНКІВСЬКИЙ РАХУНОК

 

Заведіть окремий номер телефону, до якого прив’яжете банківську карту. Нікому з нього не телефонуйте і ніде не публікуйте. Телефон з цим номером має бути з вами постійно.

Змініть кодове слово. Зазвичай банк пропонує дівоче прізвище матері, але шахраям нескладно його дізнатися.

Вигадайте складний пароль для входу в особистий кабінет банку. Використайте великі і маленькі літери, цифри й символи. Пароль має бути довгим набором знаків без жодної логіки – тому будь-які варіанти дати народження не годяться.

Поставте двохетапну перевірку для входу в онлайн-кабінет. Це може бути дзвінок з банку після введення пароля.

 

Відкрийте окремий рахунок для зібраних грошей. Регулярно переводьте зібране на інший рахунок, про який знаєте тільки ви. Звітуючи перед благодійниками, говоріть про переведення грошей. Якщо шахраї стежать за вашими соцмережами, вони побачать, що карта для збору порожня.

Нікому не говоріть CVV карти. Це три цифри, які написані на звороті. Навіть якщо співробітникам банку треба перевірити, що ваша карта дійсно ваша, вони ніколи не запитують CVV. У жодному банку.

Заведіть віртуальну карту для оплати в інтернеті. Коли ви купуєте товар на якомусь сайті або поповнюєте мобільний рахунок на сайті оператора, ви вводите інформацію про карту. Платіжна система просить ваше ім’я, номер карти, її термін дії і CVV. Це потрібно, щоб банк списав з картки гроші. Платіжна система захищена і нікому не передає цю інформацію.

Але шахраї можуть спостерігати за вашим комп’ютером і тим, що ви пишете. Тому ніколи не платіть на сайтах з карти, на яку збираєте гроші або на якій їх зберігаєте.

Замовте віртуальну карту в онлайн-кабінеті або у відділенні банку. Така карта існуватиме тільки в банківській програмі, її не буде пластикової. В особистому кабінеті вона буде в переліку ваших карт. Не тримайте на ній гроші. Перед оплатою в інтернеті просто переведіть на неї потрібну суму з основної карти і введіть у платіжну систему її реквізити. Тепер ваші покупки безпечні.

Поставте обмеження на зняття грошей. Дозволена сума зняття готівки має бути якомога меншою. Ставте мінімум, який дозволяє банк.

 

Налаштуйте смс-банкінг на всі операції. Деякі банки надсилають смс, якщо операція більша певної суми: 500 або 1000 грн. Перевірте ваші налаштування і змініть їх за потреби. Для банківського додатку на смартфоні включіть сповіщення. Так ви вчасно побачите, якщо до карти дістануться шахраї.

Перевіряйте незвичні смс і дзвінки банку. Ви можете отримати смс на кшталт «ваша карта заблокована, для розблокування зателефонуйте на номер х-ххх-ххх». У жодному разі не телефонуйте на вказаний номер. Зайдіть в онлайн-кабінет і подивіться статус карти. Про всяк випадок зателефонуйте особистому менеджеру або оператору банку.

Також вам може зателефонувати «менеджер банку» і сказати, що вам надійшов переказ, але його заблокували. Щоб розблокувати, вам треба підійти з карткою до найближчого термінала або банкомата. Це шахраї. Усі питання із заблокованими переказами вирішуються у відділенні банку.

ЯК БЕЗПЕЧНО СПІЛКУВАТИСЯ З ЛЮДЬМИ Й ОРГАНІЗАЦІЯМИ

 

Перевірте, хто вам телефонує і пише. До вас можуть звертатися співробітники і волонтери різних організацій і пропонувати допомогу. Запитайте ім’я, прізвище і посаду людини та офіційний сайт організації, яку вона представляє. На сайті знайдіть офісний номер і зателефонуйте. Запитайте, чи працює така людина і обов’язково – чи зверталася вона до вас.

Перевірте надійність організації. На сайті мають бути фінансові і щорічні податкові звіти, зрозуміла інформація про організацію, її засновників і команду, реквізити і контакти. Більш докладно про це ми вже писали в порадах, як благодійнику не стати жертвою шахраїв.

Ведіть все спілкування письмово. Надійні благодійні організації завжди обирають спілкування в пошті або месенджері, щоб залишалася переписка. І навіть після важливих телефонних розмов надсилають на пошту підсумки розмови. Робіть так само при спілкуванні з людьми, які пропонують допомогу.

Давайте контакти знайомих обережно. Якщо людина вас не знає, але готова допомогти, вона захоче переконатися, що збір чесний. Це нормально, реагуйте на це спокійно. Але якщо для перевірки у вас просять контакти ваших знайомих або колег, дізнайтеся більше, з ким ви розмовляєте.

Перш ніж дати контакти, запитайте у знайомих дозволу на це і обговоріть, що про вас можна і не можна говорити. Шахраї можуть докладно розпитати ваших знайомих, де ви мешкаєте, працюєте, коли вас не буває вдома.

 

 

Цей матеріал допоміг підготувати Сергій Корабельський, батько нашого підопічного Колі. Колі потрібне дороге лікування за кордоном, таке саме лікування колись було потрібне його старшому брату, і родина на своєму досвіді знає, як збирати великі суми.

Сергій є членом батьківської ради при фонді. Ми створили її для того, щоб батьки могли ділитися досвідом і допомагали нашій команді краще розуміти потреби сімей під час лікування.

Читайте також

Новини / 5 Листопада 2019

Страх захворіти на рак і як його позбутися

Детальніше
Новини / 6 Вересня 2019

Неякісні ліки? Напишіть офіційну скаргу

Детальніше
Новини / 28 Березня 2019

Як благодійнику не стати жертвою шахраїв

Детальніше
ВСІ НОВИНИ