ХОЧУ ДОПОМОГТИ

10 років перемагаємо дитячий рак разом

Дивіться, що ви
зробили для дітей за
10 років

5500 дітей

отримали необхідні ліки, витратні матеріали, протези, психологічну, паліативну, реабілітаційну допомогу

кожна
онкохвора дитина

лікується якісніше завдяки новому обладнанню, освітній програмі для медиків, законодавчим змінам

2011

Перші ліки

Ірі 19. Вона вчиться на англо-кельтській філології, вивчає мови та історію британських островів. 10 років тому Іра лікувалася від раку. Її онковідділення одним з перших почало отримувати вашу допомогу.

У 2011 році Оля Кудіненко привезла з Іспанії кілька упаковок відсутніх в Україні ліків. Вони коштували менше 3 євро за упаковку і продавалися без рецепта. Допомога здавалася простою і Оля запропонувала долучитися іншим.

З цього почалися «Таблеточки» — фонд, який став експертом у дитячій онкології і вже 10 років завдяки вам закриває прогалини системи. І саме ваша підтримка дозволяє завжди бачити за системою людину: маму, тата, хвору дитину, лікаря, медсестру.

2012

Перші родини
заселилися в
амбулаторні квартири

Уже дев’ять років ви оплачуєте оренду квартир поруч з НДСЛ «Охматдит» у Києві. У них завдяки вам безкоштовно живуть сім’ї з регіонів, коли діти вже не потребують цілодобового нагляду лікарів, але все ще повинні постійно ходити на процедури і обстеження. Амбулаторні квартири дозволяють лікарні пролікувати за рік більшу кількість дітей. А родини менше травмуються довгими місяцями далеко від дому.

2013

Вперше в державній
лікарні діти стали
отримувати безпечну
донорську кров

Без якісної перевірки донорської крові дитина за місяці лікування майже гарантовано заражається гепатитом або іншими інфекціями. Ви вперше в Україні закупили реагенти для перевірки крові методом ПЛР для державної дитячої лікарні —«Охматдиту». Інфекції в донорській крові почали виявляти навіть на ранніх етапах, коли у донора ще немає антитіл, які можна побачити при інших методах перевірки.

2014

Діти почали швидше
потрапляти на критично
важливе лікування за
кордон

У той час держава надовго затримувала оплату лікування в іноземних клініках. Так у фонді з’явилася програма «Закордонне лікування»

Завдяки вам діти перестали втрачати час. Водночас ми спонукали родини у кожному випадку звертатися до держави за оплатою, після чого бюджет на закордонне лікування збільшився у 22 рази. Зараз більше видів лікування доступні в Україні, за інше платить держава. Ви ж допомагаєте з сім’ям за кордоном із супутніми витратами.

Артем — один з перших підопічних програми. Артема вчасно вилікували завдяки вам. Зараз він у п’ятому класі, захоплюється лего і майнкрафтом.

2015

Сім’ї почали отримувати паліативну допомогу

Паліативної допомоги потребує не лише дитина, але і вся сім’я. Завдяки вам невиліковно хворі діти, їхні батьки, брати і сестри перестали залишатися наодинці зі страхом і хворобою. Ви забезпечуєте медичну, психологічну, соціальну підтримку таким сім’ям. Здійснюєте заповітні мрії дітей, які помирають.

100% сімей

які звертаються до фонду за паліативною допомогою онкохворій дитині в Україні, отримують її

2015

Вперше в Україні благодійники змогли допомагати регулярно

На сайті «Таблеточок» з’явилася опція підписки на щомісячну допомогу дітям, коли внесок списується з картки автоматично. Для благодійників це означало ще простішу допомогу, для дітей — безперервне лікування, а для фонду — гарантію стабільної допомоги дітям.

4800 супердрузів

допомагають дітям щомісяця
на 1 290 220 грн

2016

У кожного з’явилася
можливість створити
власну кампанію зі збору
коштів для дітей

На той час унікальна для України платформа волонтерського фандрейзингу super.tabletochki.org дозволила будь-якій людині в Україні і за кордоном швидко і безпечно зібрати кошти на допомогу дітям, залучивши до збору знайомих. Дітям почали присвячувати дні народження, спортивні виклики, гаражні розпродажі і ще багато різних подій у житті.

Понад 20 млн грн

зібрали волонтери фандрейзери для дітей за час існування платформи

2016

Право дітей на якісне
лікування почали захищати
на системному рівні

За системою стоїть дитина. Тому співробітники фонду увійшли до робочої групи МОЗ із держзакупівель, аби представляти і захищати інтереси дітей. Разом з іншими експертами за ці роки вдалося домогтися таких змін:

  • Бюджет на закупівлі за дитячим онко збільшився удвічі.
  • Понад 20 позицій препаратів додалося до закупівель. Раніше їх купували батьки і благодійники.
  • Розширилася номенклатура лабораторних реагентів і медичних виробів.

Робоча група регулярно пришвидшує процеси поставок ліків і домагається їх ефективного перерозподілу між лікарнями.

2016

Реанімації офіційно відкрилися для відвідувачів

У 2015 році п’ятирічний Паша помер від раку у закритій реанімації. В останні дні його життя батьків до нього майже не пускали. Після смерті Паші разом з іншими організаціями і активістами ми почали боротися за відкриття реанімацій.

Результатом став Наказ МОЗ № 592, завдяки якому близькі можуть бути поруч з пацієнтами реанімацій в найважчі миті.

2017

У українських
переможців дитячого
раку з’явилося власне
свято

Діти, які перемогли рак, їхні сім’ї, лікарі і волонтери вперше відсвяткували перемогу над раком на Святі Переможців. Це свято стало щорічним.

2017

З’явилася освітня програма
— щоб дітей лікували
медики з сучасними
знаннями

Лікарі і медсестри зі сфери дитячої онкології беруть участь у міжнародних стажуваннях і авторитетних фахових заходах, вчать англійську, розвивають комунікаційні, управлінські та інші навички.

Понад 300 медиків

з 15 лікарень стали учасниками освітньої програми за роки її існування

2018

У дітей з раком сітківки стало більше шансів зберегти око

Рак сітківки — дуже рідкісний вид раку малюків. У більшості випадків в Україні дитині видаляли око. Родини за свій рахунок робили за кордоном інтраартеріальну хіміотерапію — коли препарат підводиться точно до пухлини. Так більше шансів зберегти око.

Лікарі «Охматдиту» за підтримки освітньої програми стажувалися за кордоном і почали проводити таке лікування в Україні. Зараз ви забезпечуєте дітей дорогими витратними матеріалами для інтраартеріальної хіміотерапії.

2018

Допомагати дітям
стало можливо
смс-кою

В Україні запрацювала телеком-благодійність. «Таблеточки» разом з іншими організаціями й експертами лобіювали зміну законодавства для її запуску. Тепер допомогти підопічним фонду можна ще швидше і простіше, надіславши благодійне смс на номер 88088 за 10 гривень. Уся сума без податків перераховується на допомогу дітям.

2018

Друзі фонду зустрілися на
першому гала-вечорі
Tabletochki Giving Tuesday
Dinner

На цій благодійній вечері зібрали для дітей понад 9 мільйонів гривень. Завдяки цим коштам у відділенні нейрохірургії «Охматдиту» з’явилося сучасне обладнання. Tabletochki Giving Tuesday Dinner став щорічним благодійним вечором фонду.

Понад 20 000 дітей на рік

лікуються більш якісно завдяки обладнанню, яке оплатили гості вечора за роки його проведення

2019

Діти почали отримувати
вашу допомогу на
кожному етапі хвороби

Рак — дуже складна і виснажлива хвороба, яка впливає на всю родину. Тому програми фонду почали охоплювати кожен етап, через який проходить сім’я онкохворої дитини. З’явилася програма психосоціальної реабілітації дітей після одужання. Запустилися групи психологічної підтримки батьків, чиї діти померли. Програма «Дитяче життя в лікарні» працює над тим, щоб розвиток дитини тривав навіть під час лікування — як у кращих лікарнях світу.

500 дітей і 21 відділення

зараз щомісяця під опікою фонду

2020

В Україні почали
проводити неродинні
трансплантації кісткового
мозку

Однорічний Назар став першою в Україні людиною, якій пересадили кістковий мозок від неродинного донора. Над тим, щоб такі пересадки стали можливими в нашій країні, кілька років працювало багато фахівців і організацій.

Ви оплатили Назару необхідні закордонні ліки, які досі не зареєстровані в Україні. І продовжуєте забезпечувати дорогими ліками кожну дитину, якій в «Охматдиті» проводять родинну чи неродинну трансплантацію кісткового мозку.

2021

Вперше в історії в Україні
з’явилося стратегічне
бачення боротьби з
дитячим раком

В Україні розробили Національну стратегію контролю онкологічних захворювань до 2030 року. Вперше вона враховує потреби і особливості дитячої онкології, яка суттєво відрізняється від дорослої. Представники фонду, добре знаючись на проблемах онкохворих дітей, разом з юридичним партнером долучилися до розроблення пунктів про дитячу онкологію в Нацстратегії і Операційному плані на її виконання.

2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021

Боротьба проти раку вимагає міцних партнерств

За 10 років «Таблеточки» стали партнером кращих дитячих лікарень світу і членом потужних міжнародних організацій, які борються з дитячою онкологією на різних континентах. Доступ до світової експертизи і найсучасніших знань є основою для підвищення рівня виживаності дітей з раком.

Дитяча науково-дослідна лікарня США Сент-Джуд

Саме тут у 20 столітті дитячий рак став виліковним. Фонд тісно співпрацює з лікарнею та її благодійним фондом ALSAC в рамках її ініціативи, спрямованої на боротьбу з дитячим раком у світі.

Євразійський альянс дитячих онкологів

Регіональна ініціатива ВООЗ та лікарні St. Jude, завдання якої — підвищити рівень виживаності і якості життя онкохворих дітей. Представники фонду входять до кількох робочих груп ЄврАДО.

Головна дитяча лікарня Канади SickKids

Спільно з лікарями SickKids ми організовуємо навчання і консультації для українських онкологів і нейрохірургів, а також співпрацюємо з благодійним фондом лікарні SickKids Foundation.

Йорданський онкоцентр імені Короля Хуссейна

Провідна йорданська лікарня для дорослих і дітей з раком є партнером освітньої програми фонду. «Таблеточки» організовують лекції йорданських фахівців для українських дитячих онкологів.

SIOP

Міжнародна спільнота дитячих онкологів, створена у 1969 році. До неї входять понад 1800 лікарів, медсестер, дослідників з різних країн, які діляться експертизою в лікуванні дитячого раку.

Всесвітня організація охорони здоров’я

Разом з Міністерством охорони здоров’я і лікарями фонд співпрацював з ВООЗ і Сент-Джуд, аби ті обрали Україну однією з фокусних країн для побудови системи дитячої онкології в країні.

Childhood Cancer International

Найбільше у світі об’єднання громадських організацій та пацієнтських спільнот, які борються проти дитячого раку. Своєю експертизою та досвідом діляться учасники з понад 90 країн світу.

Union for International Cancer Control

Міжнародний союз проти раку об’єднує міністерства охорони здоров’я, дослідницькі інститути, пацієнтські організації та інших партнерів у понад 170 країнах для подолання раку у світі.

Українці усього світу зробили внесок в дитячі життя

Мільйони людей

допомогли підопічним фонду за 10 років: робили внески на сайті фонду, у чат-боті Viber, банківських додатках і терміналах, надсилали благодійні СМС, брали участь у благодійних акціях

200 гривень

найпопулярніша сума благодійного внеску через сайт фонду

За 10 років діти отримали вашу допомогу на понад 356 мільйонів гривень. Дякуємо вам!

Загалом ви перерахували на допомогу дітям 374 мільйони гривень.

Структура надходжень

242 млн грн
(65%)
внески фізичних осіб
130 млн грн
(35%)
внески юридичних осіб
2 млн грн
(<<1%)
інші доходи

Структура витрат

187 млн грн
(53%)
ліки, лабораторні реагенти, витратні матеріали на запит сімей і лікарень
у т.ч. 41 млн грн
(11%)
ліки з-за кордону
30 млн грн
(8%)
медичне обладнанння
97 млн грн
(27%)
інші програми фонду
80 млн грн
(22%)
паліативна, психологічна, реабілітаційна та інша допомога сім’ям, у т.ч. лікування за кордоном
9 млн грн
(3%)
інфраструктурна та нормотворча допомога
8 млн грн
(2%)
освіта медиків
42 млн грн
(12%)
непрограмні витрати
25 млн грн
(7%)
адміністративні витрати
17 млн грн
(5%)
фандрейзинг та комунікації

Усі суми наведені за період з жовтня 2011 року по червень 2021 року включно.

Ваша допомога буває дуже різною. І це не завжди гроші.

Нам хотілося б розповісти про кожного, хто був поруч з дітьми за ці роки. Та тоді довелося б зробити сторінку безкінечною. Тому обрали кілька історій наймасштабнішої або найтривалішої допомоги. Але ми однаково безмежно вдячні КОЖНОМУ з вас!

Волонтерство
Благодійні акції
Партнерства

Євгенія Драч

З фондом з 2014 року. Фотографує сім’ї на Днях пам’яті, у групах підтримки батьків, інших заходах. Неодноразово просила привітати її на день народження внесками для дітей.

Олександр Білаш

Вже десять років, з перших днів існування «Таблеточок», допомагає купувати і передавати дітям з Австрії ліки, без яких лікування неможливе, але які відсутні в Україні.

Аня Сидоренко

Уявити фонд без Ані вже неможливо. З квітня 2017 року Аня — вірний друг дітей у їхній боротьбі проти раку. Вона проводить творчі заняття і грається з дітьми у відділеннях, розважає підопічних, їхніх братів і сестер на заходах фонду.

Ольга Булкіна

Оля — лікарняна клоунеса. Вона регулярно приходить до онковідділень піднімати бойовий дух хворих дітлахів. З Олею можна бешкетувати, сміятися, злитися і випускати негативні емоції, щоб з новими силами долати рак.

Ольга Іванченко

Оля — волонтерка паліативної програми фонду. Вона поруч з родинами в найважчі миті їхнього життя. Оля приїжджає в гості до сімей, допомагає на днях пам’яті і зустрічах груп психологічної підтримки батьків, які втратили дітей від раку.

Ольга Діденко

Незмінна організаторка днів краси в онковідділеннях. Завдяки Олі у лікарні регулярно приїжджають майстри манікюру, візажисти, перукарі. Батьки і діти повертаються з цих безкоштовних салонів краси в палати доглянуті, більш впевнені в собі і з хорошим настроєм.

Анна Титаренко

Аня відповідальна за красу і смаколики на заходах паліативної програми фонду. Аня пече торти, допомагає прикрашати локації, надає матеріали для творчості зі своєї крамнички, проводить творчі майстер-класи з сім’ями на днях пам’яті і в групах підтримки.

Тетяна Фесенюк

Таня там, де наші підопічні. Вона вміє розважити, погратися з дітьми, підтримати дорослих і зарядити всіх хорошим настроєм. Таня — волонтерка більшості заходів, які фонд організовує для підопічних сімей.

Наталя Чорна

Наталя — Снігуронька, яку чекають наші підопічні паліативної програми. Дарує родинам радісні емоції в складний для них час, підтримує сім’ї на заходах для батьків, які втратили дітей від раку.

Марина Готовкіна

Марина — волонтерка паліативної програми з 2017 року. Марина завжди поруч, коли фонд організовує заходи для сімей. Вона допомагає знайти, привезти-відвезти, домовитися про щось необхідне. Допомагає здійснювати мрії дітей, яких неможливо вилікувати.

#кошелек_или_жизнь

Вже 10 років «Таблеточки» з партнерами роблять так, щоб допомагати було дійсно просто. А почалося все з цієї першої акції у 2011 році. Знайти в кишенях євроценти після відпустки й кинути їх в бокс на допомогу дітям у своєму офісі — швидко, зручно, просто.

#moneycanchallenge

Улітку 2017 року соцмережі наповнилися фотографіями людей, які закривали половину обличчя купюрами різних номіналів. Так українці розповідали своїм знайомим, що допомагають дітям. І перераховували гроші для дітей. Акція стала вірусною, зібравши понад 400 000 гривень.

День лимонаду

Всім лимонаду за здоров’я дітей! З 2015 року в літню спеку вся Україна готує і продає смачні холодні лимонади на користь онкохворих дітей. До акції долучаються школи і садочки, кав’ярні, готелі, ресторани, мешканці житлових комплексів і співробітники компаній.

Монетки діткам

Три роки поспіль учні по всій Україні разом із вчителями і батьками збирали дріб’язок на допомогу онкохворим дітям. Допомога перетворювалася на веселу гру і захоплюючі змагання між класами. У 2021 році акція повернулася і проводиться за підтримки Нацбанку України.

AROMA KAVA

Більше кави — більше турботи! З 2016 року AROMA KAVA регулярно перераховує частину вартості великих напоїв на користь дітей. За цей час компанія та гості мережі допомогли нашим підопічним на понад 3 мільйони гривень.

La Roche-Posay

Піклуючись про себе, можна допомогти іншим аж на 4,2 мільйона гривень! Це стало можливим завдяки всеукраїнським акціям La Roche-Posay, під час яких частина вартості продуктів бренду йшла на допомогу дітям.

Мене це стосується! А тебе?

Наймасштабніша акція Всеукраїнського благодійного фонду АТБ і мережі «АТБ-маркет» у листопаді 2020 року об’єднала для допомоги дітям всіх українців. Купуючи благодійні товари, покупці мережі допомогли дітям з 10 онкоцентрів на понад 10 мільйонів гривень!

Як я живу на твої гроші

Шість років Артем насолоджується життям без хвороби завдяки благодійникам. У 2020 році українці за місяць зібрали мільйон гривень, а фонд Бориса Ложкіна його подвоїв, щоб і інші діти жили на повну. У 2021-му акція повторилася під назвою «Свята без хвороби».

Дарунки на здоров’я

З 2017 року онкохворі діти отримують від благодійників на новорічні свята найцінніші подарунки, які наближають до дитинства без раку. Ці подарунки можна обрати у святковій Крамничці дарунків на здоров’я, яка традиційно відкривається на сайті фонду у грудні.

KLO

Допомогти дітям на автозаправці? Легко! Достатньо випити кави. З 2018 року мережа АЗК KLO безперервно перераховує частину вартості гарячих напоїв на допомогу дітям. А якщо купити захисну маску, то таку само KLO передасть дитині в онковідділення.

Asters

Юридична фірма безкоштовно допомагає захищати права онкохворих дітей і просувати важливі системні зміни на їхню користь. А з 2020 року ще й організовує благодійні забіги DobroRun на користь дітей.

Axon Partners

Юридичний pro bono партнер поточної роботи фонду. Компанія допомагає розробляти важливі договори та інші юридичні документи, якими користується департамент програм допомоги.

Leo Burnett Ukraine

Незмінний креативний pro bono партнер найяскравіших благодійних акцій «Таблеточок», які принесли мільйони гривень допомоги онкохворим дітям і отримали нагороди на престижних конкурсах.

Task Force

Агенція з 2016 року щомісяця безкоштовно перекладає документи для підопічних, які летять на закордонне лікування, та інші важливі тексти і документи фонду.

Міжнародні авіалінії України

Авіакомпанія багато років підтримує підопічних фонду в рамках благодійної ініціативи «Під крилом», надає сім’ям, які летять на закордонне лікування, знижки за благодійні милі та пільгові квитки.

Bitrix

Партнер, завдяки якому впорядковані всі внутрішні процеси і робота команди. Вже шостий рік безкоштовно надає фонду ліцензію на користування сервісом Бітрікс24.

Oriflame

Багаторічний спонсор краси і хорошого настрою сімей та медиків у відділеннях. Компанія дарує їм подарунки на свята, допомагає робити бьюті-зони на заходах фонду, а також захищає дітей від коронавірусу.

LABA

Освітній партнер команди «Таблеточок». З 2016 року співробітники фонду мають можливість безкоштовно навчатися на курсах, отримуючи найсучасніші знання для ефективної допомоги онкохворим дітям.

Dila

Завдяки лабораторії діти не залишаються в ізоляції під час пандемії, а мають свята і творчі заняття. Співробітники та волонтери фонду перед такими заходами у відділеннях здають в Dila безкоштовні тести на коронавірус.

EPAM, Snapchat, Lenovo

Три партнери, завдяки яким команда фонду, а також лікарі у регіонах працюють на сучасних потужних комп’ютерах. Ця допомога зберегла сотні тисяч гривень для потреб дітей і багато нервових клітин команді та медикам.

Разом ми
сильніші за рак.

Дякуємо, що ви поруч усі ці 10 років!

Боротьба триває. Будь ласка, зробіть сьогодні внесок заради щасливих днів народження без раку для таких дітей, як Тая.

ДОПОМОГТИ