fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Твої 50 грн допоможуть дитині одужати

Допомогти
20 Травня 2020

У вересні важкохворі пацієнти залишаться без ліків

Державні закупівлі ліків за 38-а програмами — провалені. Закупівлі, що мали початися у лютому-березні 2020 року, досі не розпочалися.

За публічною інформацією ДП «Медичні закупівлі України» без ліків у вересні залишаться: новонароджені з розладами дихання, онкохворі діти, люди, які живуть з ВІЛ.

Під великим ударом опиняться й інші категорії пацієнтів, для яких переривання щоденного прийняття препаратів призводить до смерті – пацієнти з орфанними захворюваннями, гемофілією, раком крові та іншими тяжкими хронічними хворобами.

Усе це попри те, що в бюджеті 2020 року заплановано історичний максимум фінансування програми державних закупівель ліків — 9,8 млрд гривень. Ці бюджетні кошти не використовуються, старт тендерних процедур заблоковано 5 місяців.

Суспільно важлива інформація щодо наявності закуплених державою ліків та медичних засобів за усіма нозологіями не публікується. Це робить дедалі складнішими зусилля пацієнтських організацій у пошуці додатково фінансування на ліки для пацієнтів, що можуть померти від переривання лікування.

Навіть якщо закупівельні процедури розпочнуться завтра, що є неможливим, перші препарати можуть приїхати до пацієнтів лише в першій половині 2021 року – процедури закупівель тривають від 2 до 4 місяців і ще потрібен час на постачання і, для частини ліків, навіть на виробництво.

У зв’язку з вишезазначим разом з партнерськими організаціями та 1 300 000 пацієнтів вимагаємо:

  • негайно опублікувати суспільно важливу інформацію щодо залишків лікарських засобів та медичних виробів, що фінансуються за кошти державного бюджету.
  • звернутися за гуманітарною допомогою до донорських організацій, щодо постачання ліків в період штучно створеного дефіциту.
  • негайно розблокувати централізовані закупівлі, підписавши нормативно-правові акти, які необхідні для початку закупівель.
  • провести відбір та укласти договори з міжнародними спеціалізованими організаціями та довести до них, а також до визначеного законодавством закупівельника ДП «Медичні закупівлі України», замовлення і кошти для закупівлю ліків.

 

БФ «Таблеточки» 
«100% життя» – Мережа ЛЖВ
Пацієнти України
БФ “Діти з гемофілією”

Читайте також

Новини / 7 Травня 2020

«Таблеточки» – за продовження медичної реформи

Детальніше
Новини / 27 Квітня 2020

В Україні провели першу неродинну пересадку кісткового мозку

Детальніше
Новини / 13 Березня 2020

Захищаємо наших підопічних від коронавірусу

Детальніше
ВСІ НОВИНИ