fbpx

Твої 50 грн допоможуть дитині одужати

Допомогти
7 Травня 2020

«Таблеточки» – за продовження медичної реформи

Торгувати здоров’ям людей – це злочин. Здоров’я не може бути розмінною монетою політиків чи предметом торгів між бізнес-угрупованнями. Тут не місце популізму і заграванню з бізнес-інтересами. І саме тому захистити медреформу – першочерговий обов’язок кожного відповідального політика, активіста і громадянина.

Щодня ми працюємо з дітьми та родинами, які страждають від вражаючої неефективності української системи охорони здоров’я. Ми з великою надією дивилися на перші результати реформи, яка замість ліжкомісць і приватних інтересів уперше в нашій країні поставила в центр пацієнта – людину, яка звертається до медиків по порятунок. Ми вболівали і боролися за прогрес реформи, проти якої виступали люди, прямо зацікавлені в тому, щоб система залишалася неефективною. Адже в цьому тумані можна було безкарно переслідувати власні матеріальні інтереси.

Ми, наші підопічні та благодійники, як ніхто, знаємо: кожна неефективно витрачена чи вкрадена гривня – це пряма шкода здоров’ю і загроза життю дитини з раком, дорослого з інсультом, потерпілого в ДТП, який потребує операції, чи немовляти з вродженим імунодефіцитом. Це – нелюдські умови у лікарнях, недокваліфікований персонал, відсутнє обладнання та реагенти, принизливі зарплати медиків. Це – родини, які змушені продавати житло, відмовляти собі в усьому, просити допомоги у незнайомих людей, щоб профінансувати цю неефективну систему із власної кишені.

Ми гаряче підтримуємо пропозицію Президента і Міністра охорони здоров’я збільшити бюджетні витрати на медицину удвічі, до 6% ВВП. Так, наша охорона здоров’я потребує фінансових вливань. І тим більше важливо, щоб ці кошти витрачалися ефективно і прозоро, а головне – на користь пацієнтів, а не на поповнення банківських рахунків корупціонерів. Продовжити впровадження програми медичних гарантій – це створити прозору і зрозумілу систему оплати за надані медичні послуги, дати економічні стимули медикам до професійного розвитку, а лікарням до надання якісних послуг і турботи про пацієнта.

Ми погоджуємося, що тарифи, встановлені НСЗУ, потребують змін, електронна система eHealth – доопрацювання, дані, надані закладами і ДОЗами – перевірки. Ми і наші підопічні бачимо прогалини, які потребують великої роботи як з боку НСЗУ та МОЗ, так і з боку керівників лікарень. Реформу треба вдосконалювати, але її не можна зупиняти.  

Ми щиро підтримуємо бажання влади забезпечити гідні зарплати лікарям, а також медсестрам, лаборантам та іншим медичним працівникам. Справді, професіонали медичної справи – це єдина надія сьогодні для кожного пацієнта. Але мова йде про окремих людей, ентузіастів, справжніх героїв. А не про ефективну систему, де вилікуватися – це не справа везіння, а наслідок роботи всієї галузі. Не можна консервувати стару неефективну систему коштом здоров’я людей. Онковідділення, де немає ні обладнання, ні досвідчених лікарів, спроможних діагностувати та лікувати життєво небезпечні діагнози, не мають права на існування. Платники податків і пацієнти не повинні платити за роботу закладів, які несуть загрозу життю людей. Система оплати праці в медичній сфері повинна не міряти всіх під одну гребінку, а стимулювати і винагороджувати високу кваліфікацію, якість роботи, інновації та людяне ставлення до пацієнта.

Тому медична реформа повинна продовжуватися, і зупиняти її не можна, як не можна залишати хворого на операційному столі, видаливши тільки невелику частку пухлини.

Ми закликаємо Міністерство охорони здоров’я, Кабінет Міністрів України та органи місцевого самоврядування розблокувати медичну реформу. Ми звертаємося до Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації з проханням проконтролювати, щоб реформа тривала, і в українців нарешті з’явився шанс отримати сучасну та ефективну систему охорони здоров’я.

Як організація, яка взяла на себе відповідальність допомагати рятувати життя онкохворих дітей, ми зробимо все можливе, щоб реформа не зупинилася.

 

Читайте також

Новини / 4 Травня 2020

Обов’язкові тести на COVID-19 не повинні ставати фінансовим тягарем для родин онкохворих дітей і заважати їхньому лікуванню

Детальніше
Новини / 29 Квітня 2020

Провал централізованих держзакупівель ліків – гуманітарна катастрофа відтермінованої дії

Детальніше
Новини / 27 Квітня 2020

В Україні провели першу неродинну пересадку кісткового мозку

Детальніше
ВСІ НОВИНИ