fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Твої 50 грн допоможуть дитині одужати

Допомогти
13 Лютого 2020

Медсестра Тетяна Лутак про роботу і стан медсестринства в Україні

Всесвітня організація охорони здоров’я підрахувала, що у 2030 році світ потребуватиме додаткових 9 мільйонів медсестер і акушерок. Дефіцит цих медичних кадрів відчувається вже зараз так сильно, що ВООЗ оголосила 2020 рік Міжнародним роком працівників сестринських та акушерських служб.

Для подолання цієї важливої для України проблеми ми хочемо розповісти про неоціненну роботу медсестер, з якими співпрацюємо.

Тетяна Лутак – старша медсестра відділення трансплантації кісткового мозку Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ».

Стаж роботи 24 роки.

 

У дитинстві я мріяла бути кравчинею, але мама вирішила, що краще медсестрою. Я провчилася в третьому медучилищі (нині Київський медичний коледж №3), а потім прийшла в «Охматдит» – спочатку в гематологію. Мене відразу поставили на добове чергування. Тоді ще були багаторазові голки для забору крові. Було страшно, але вчителі були чудові. За 24 роки роботи у мене змінилося п’ять завідувачів відділень.

Зараз у мене як у старшої сестри багато паперової роботи, яку я не дуже люблю. А раніше я працювала перев’язочною медсестрою. Я дуже люблю дітей, люблю спілкуватися з ними, робити перев’язки, уколи, брати аналізи. Це дуже цікава робота. Мені пропонували свого часу перейти на роботу в Феофанію – я відмовилася. З дітьми мені краще. Хоча зараз я рідко з ними. Хіба що коли перефиричку (внутрішньовенний катетер, який використовують для тривалого введення або виведення лікарських засобів в периферичні вени руки, шиї або голови) потрібно поставити. Я б хотіла знову зараз бути звичайною медсестрою.

Сьогодні медсестер мало, не вистачає. Одна сестра має бути на три, максимум чотири палати, а у нас одна на шість. Це при тому, що інколи одній дитині потрібна одна медсестра. На практику приходять п’ять осіб, залишається максимум одна. Усі хочуть відразу велику зарплату, а медсестра спочатку отримує максимум до 5000 гривень. Тому йдуть вчитися далі на лікарів. Ну й окрім цього немає гуртожитків для медсестер з інших міст. Це могло би дуже позитивно вплинути на розвиток професії. Медсестра – це все-таки досі престижна професія, хоча зарплати у нас завжди були невеликі.

Через відсутність достойної зарплати і соціального житла наші медсестри виїжджають за кордон. Там їх цінують, тому що наші медсестри дуже компетентні. Молодих лікарів навчають саме вони – досвідчені медсестри. Лікар без медсестри не зможе. Вона працює і руками, і головою. Вона завжди прийде на допомогу.

Найприємніше в роботі медсестри, коли діти вилікувались і поїхали. Так радісно, коли вони приїжджають років за п’ять. Мам відразу впізнаєш, а діти вже великі. Я можу забути прізвище, але завжди пам’ятаю проблеми, які в дитини були, першу зустріч. Завжди обіймаємося при зустрічі. Коли вони одужують – це головне.

Читайте також

Новини / 4 Лютого 2020

«Об’єднати зусилля всіх» — «Таблеточки» взяли участь у брифінгу у Верховній Раді з нагоди Всесвітнього дня боротьби проти раку

Детальніше
Новини / 27 Травня 2019

Фонд став асоційованим членом Міжнародного союзу боротьби з раком

Детальніше
Новини / 17 Травня 2019

Оплачувати закордонне лікування підопічним стало простіше

Детальніше
ВСІ НОВИНИ