Твої 50 грн можуть допомогти дітям одужати
ДопомогтиВідтепер благодійні фонди можуть не боятися штрафних санкцій при оплаті закордонного лікування для українських пацієнтів.
Раніше закордонна клініка мала надати послуги протягом 6 місяців (з лютого 2019 р. — протягом року) після того, як фонд зробив оплату. Якщо пацієнт не отримував лікування в цей термін в повному обсязі, то клініка мала повернути кошти або ж платник, тобто благодійний фонд, мав сплатити штраф за недотримання строків валютних розрахунків.
З 16 травня обмеження строків за зовнішньоекономічними розрахунками, а отже — і накладення відповідних штрафних санкцій не застосовується для низки товарів і послуг, серед яких закордонне лікування пацієнтів з рідкісними захворюваннями.
Ми дякуємо Національному банку України, Міністерству економічного розвитку і торгівлі України та Міністерству охорони здоров’я України за такі важливі для українських пацієнтів і благодійних організацій зміни.
Дякуємо юридичній компанії Asters, її раднику Вікторії Подворчанській та старшому юристу Катерині Олійник за адвокацію цього питання, підготовку звернення до Нацбанку та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України і розробку самих змін до законодавства.
Адресна допомога дуже важлива, адже завдяки їй конкретний пацієнт отримує все необхідне для лікування «тут і зараз». Але не менш важливо для благодійних організацій працювати проактивно і допомагати державному сектору впроваджувати системні зміни, щоб зробити лікування дешевшим, швидшим і ефективнішим одразу для багатьох людей.