fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Твої 50 грн допоможуть дитині одужати

Допомогти
4 Лютого 2020

«Об’єднати зусилля всіх» — «Таблеточки» взяли участь у брифінгу у Верховній Раді з нагоди Всесвітнього дня боротьби проти раку

«Шість років тому я боровся з раком і сьогодні я приклад того, що рак — це не вирок, — розповів переможець раку 19-літній Антон Гарбар. —  Це важка хвороба, яку можна перемогти, і я її переміг. Точніше, не я, а ми — моя родина, лікарі, благодійники, люди зі всього світу. Ми перемогли всупереч всьому і в цей день я хочу закликати всіх стати супергероями для маленьких онкохворих». 

 

Антон закликав народних депутатів і всіх небайдужих здійснити подвиг заради дітей, які борються з раком:

  • стати донором крові,
  • оформити регулярний благодійний переказ на допомогу дітям, 
  • створити благодійну кампанію на онлайн-платформі super.tabletochki.org,
  • підтримати Державну програму контролю онкологічних захворювань,
  • ніколи не голосувати за закони, що зменшують фінансування медицини або погіршують життя пацієнтів. 

 

За даними народного депутата, голови підкомітету Верховної Ради з питань профілактики та боротьби з онкологічними захворюваннями Валерія Зуба, щороку в Україні такий діагноз ставлять більше ніж 140 тисячам пацієнтів, близько 80 тисяч з них помирає.

«Тому це глобальна проблема, до боротьби з якою повинні залучатися всі: державні і недержавні організації, наукові установи та пацієнтські об’єдання. У Верховній Раді створено спеціальний підкомітет, який займатиметься саме розробкою Національної стратегії для боротьби з раком. Вже відбулися перші робочі засідання групи, стратегія практично готова і ми плануємо представити її на парламентських слуханнях 12 лютого».

Політик закликав усіх долучатися до її обговорення.

 

«Сучасні медичні технології лікування раку дають гарний результат, — пояснив учасник брифінгу — завідувач відділення трансплантації кісткового мозку НДСЛ «ОХМАТДИТ» Олександр Лисиця, — але вони високовартісні і доступні не для всіх в нашій країні. Нам треба об’єднати весь наш ресурс і рухатиcя далі, щоб і наші діти одужували як, наприклад, як у Сполучених Штатах Америки, — майже на 90%».

За словами Олександра Лисиці, сьогодні в Україні трансплантації кісткового мозку потребує від 200 до 250 дітей. А за минулий рік у відділенні ТКМ в «ОХМАТДИТі» зробили 21 таку процедуру. Більшість же дітей потребують трансплантації від неродинного донора, яку поки що у нашій країні не роблять. А це значить, що держава заплатить 5-6 мільйонів гривень за кожну дитину, яка поїде лікуватися за кордон. 

 

«Сьогодні в Україні одужує тільки одна з двох онкохворих дітей, а у розвинутих країнах — 80% дітей, — підкреслила директорка фонду “Таблеточки” Світлана Пугач. – Ми наполягаємо: дитяча онкологія повинна бути невід’ємною частиною Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями. Медуніверситети та коледжі повинні випускати фахівців за спеціалізованими програмами. В Україні має бути впроваджено сучасні міжнародні протоколи лікування. Держава повинна закуповувати усі необхідні ліки, і вони повинні бути доступними для тих, хто їх потребує». 

 

Фахівці благодійного фонду «Таблеточки» беруть участь у розробці Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями. Фонд вже 8 років допомагає українським родинам перемагати рак, а лікарям — рятувати життя онкохворих дітей

Читайте також

Новини / 27 Травня 2019

Фонд став асоційованим членом Міжнародного союзу боротьби з раком

Детальніше
Новини / 17 Травня 2019

Оплачувати закордонне лікування підопічним стало простіше

Детальніше
Новини / 18 Травня 2018

Протипухлинний препарат дактиноміцин (Космеген) зареєстрували в Україні

Детальніше
ВСІ НОВИНИ