fbpx

У Андрія та його дружини троє дітей. Коли середній син Фелікс захворів на рак, найменшому було два тижні. Дружина лягла з хворою дитиною в лікарню, а Андрій залишився вдома з новонародженим і донькою-школяркою. Два перших місяці йому допомагала його мама, а далі півроку він справлявся сам – з немовлям, підлітком і тривогою за хворого сина. Розривався між домом, роботою та лікарнею.

Коли через декілька років хвороба повернулася до хлопчика знову і лікарі вирішили зробити пересадку кісткового мозку, в лікарні з ним вирішив залишитися Андрій.

«У нашого лікаря була думка, що тато в цій ситуації, можливо, навіть краще, ніж мама. Більш строгий, більш вимогливий, не пошкодує зайвий раз, коли потрібно прийняти несмачні ліки. Ну, і мені хотілося дати дружині відпочити.

Трохи більше місяця я провів у відділенні інтенсивної хіміотерапії і два з половиною місяці у відділенні трансплантації кісткового мозку. Там я став донором для сина. Тішуся, що зміг допомогти йому.

Я був єдиним чоловіком в обох відділеннях, але до мене там вже були батьки. Тобто, чоловік у палаті з дитиною – це більше не рідкість.

Деякі мами були здивовані моєю присутністю і казали, що мені буде важко. Я не зрозумів, чому мамі нетяжко, а батькові повинно бути тяжко. Дружинам не легше. Особливо тим, хто тільки нещодавно дізналися про діагноз дитини.

Я чув, що деякі чоловіки не хочуть бути в лікарні, або кажуть, що не зможуть. Думаю, треба менше жаліти себе. Я б порадив чоловікам не боятися допомогти своїй дружині і, за можливості, підміняти її в лікарні, щоб зробити свій внесок в одужання дитини».

 

Підтримайте Фелікса з Андрієм та інші родини в онковідділеннях благодійним внеском. Додайте їм сил боротися.

Дякуємо за допомогу

2 роки

Сашко

У дворічному Саші складно впізнати дитину, що хворіє практично від народження. У Саші багато енергії і жаги до життя. Лікарі вважають, що трансплантація кісткового мозку має шанс зробити його повністю здоровою дитиною.

Детальніше
17 років

Інна

У Інни рак легень та мозку. Стримати хворобу і покращити її стан може дорогий лікарський препарат алектініб. Допоможіть Інні і таким дітям, як вона, отримати життєво важливі ліки.

Детальніше
17 років

Тоня

Тоня вже вдруге перемогла рак. 25 січня 2020 року її виписали з лікарні після трансплантації кісткового мозку.

Детальніше
УСІ ДІТИ