fbpx

У Андрія та його дружини троє дітей. Коли середній син Фелікс захворів на рак, найменшому було два тижні. Дружина лягла з хворою дитиною в лікарню, а Андрій залишився вдома з новонародженим і донькою-школяркою. Два перших місяці йому допомагала його мама, а далі півроку він справлявся сам – з немовлям, підлітком і тривогою за хворого сина. Розривався між домом, роботою та лікарнею.

Коли через декілька років хвороба повернулася до хлопчика знову і лікарі вирішили зробити пересадку кісткового мозку, в лікарні з ним вирішив залишитися Андрій.

«У нашого лікаря була думка, що тато в цій ситуації, можливо, навіть краще, ніж мама. Більш строгий, більш вимогливий, не пошкодує зайвий раз, коли потрібно прийняти несмачні ліки. Ну, і мені хотілося дати дружині відпочити.

Трохи більше місяця я провів у відділенні інтенсивної хіміотерапії і два з половиною місяці у відділенні трансплантації кісткового мозку. Там я став донором для сина. Тішуся, що зміг допомогти йому.

Я був єдиним чоловіком в обох відділеннях, але до мене там вже були батьки. Тобто, чоловік у палаті з дитиною – це більше не рідкість.

Деякі мами були здивовані моєю присутністю і казали, що мені буде важко. Я не зрозумів, чому мамі нетяжко, а батькові повинно бути тяжко. Дружинам не легше. Особливо тим, хто тільки нещодавно дізналися про діагноз дитини.

Я чув, що деякі чоловіки не хочуть бути в лікарні, або кажуть, що не зможуть. Думаю, треба менше жаліти себе. Я б порадив чоловікам не боятися допомогти своїй дружині і, за можливості, підміняти її в лікарні, щоб зробити свій внесок в одужання дитини».

 

Підтримайте Фелікса з Андрієм та інші родини в онковідділеннях благодійним внеском. Додайте їм сил боротися.

Потрібна допомога

17 років

Інна

У Інни рак легені. Шанс на одужання може дати пембролізумаб. Допоможіть Інні та іншим нашим підопічним отримати життєво важливі ліки.

Детальніше ДОПОМОГТИ
5 років

Женя

Два роки тому у Жені виявили рак, з того часу з невеликими перервами хлопчик живе в лікарнях. Зараз Жені і ще кільком дітям потрібні імунопрепарати.

Детальніше ДОПОМОГТИ
17 років

Тоня

8 років тому Тоня перемогла рак. Зараз він виник знову. Тепер його складніше лікувати, потрібна пересадка стовбурових клітин. А перед тим – дорогі імунопрепарати.

Детальніше ДОПОМОГТИ
УСІ ДІТИ