fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Твої 50 грн допоможуть дитині одужати

Допомогти
4 Травня 2020

Обов’язкові тести на COVID-19 не повинні ставати фінансовим тягарем для родин онкохворих дітей і заважати їхньому лікуванню

До нашого фонду почали звертатись родини онкохворих дітей, які чекають на госпіталізацію у Національному інституті раку та НДСЛ “Охматдит”, з проханням оплатити тест на COVID-19 методом ПЛР.

Керівництво та лікарі НІР та НДСЛ “Охматдит” не змогли надати нам накази, якими встановлено відповідну вимогу. У МОЗ України так само підтвердили, що відповідної вимоги на національному рівні не існує. 

Разом з тим без негативних результатів тесту онкохворих дітей не госпіталізують для проходження хіміотерапії, променевої терапії, хірургічної операції, проведення МРТ.

Вартість такого тесту складає близько 2,2-2,5 тис грн на одну особу. 

 

«Ми лягаємо в лікарню планово на крапельниці кожні 14 днів. Тобто на місяць тільки на тести для мене і сина потрібно 10 000 гривень», – розповідає мама нашого підопічного Наталя Бойко.

 

І це в Україні, де така сума складає середньомісячну зарплату, а велика кількість роботодавців на час карантину взагалі скоротила її чи відправили працівників у неоплачувану відпустку.

Ми як фонд, який захищає інтереси онкохворих дітей, розуміємо необхідність заходів, спрямованих на упередження потрапляння коронавірусу у дитячі онковідділення. Проте ми вважаємо, що відповідні заходи мають запроваджуватись системно, з урахуванням всіх за і проти, а їхня організація та оплата не повинні покладатись на плечі сімей онкохворих дітей та фондів.

Ефективність вищезазначеного заходу є низькою, особливо враховуючи його високу вартість. І ось чому: 

  • до дитячих онкологічних відділень мають доступ не лише діти й батьки, а й, насамперед, медичний персонал, який щодня їздить на роботу та з роботи і є контактним поза межами лікарні. Якщо вводиться вимога тестування пацієнтів, що госпіталізуються, тоді має бути запроваджений регулярний скринінг медперсоналу, який так само може бути безсимптомним носієм вірусу.
  • крім дітей, що госпіталізуються, є ще діти, які перебувають на денному стаціонарі чи амбулаторному лікуванні – тобто щодня чи з певною регулярністю з’являються в лікарні. Вони так само можуть бути носіями вірусу.
  • результати тесту методом ПЛР стають відомими протягом 3 робочих днів і лікарні просять надати тест, який був зданий не пізніше 3 днів тому. За три дні, що минули з моменту здачі аналізу до моменту госпіталізації, родина може кілька разів сконтактувати з носієм вірусу. Адже вона не перебуває в лікарні в ізоляції, вона живе вдома або на зйомній квартирі, користується таксі чи Убером, ходить до магазину та аптеки. Тобто негативний результат тесту не означає, що родина на момент госпіталізації не є інфікованою.
  • щоб здати тест, родині потрібно поїхати до приватної лабораторії чи лікарні. Тобто онкохвора дитина наражається на небезпеку заразитись на COVID-19 у транспорті чи в приватній лабораторії/лікарні, де проводиться тестування. 
  • дитина, яка потребує госпіталізації і початку лікування (наприклад, та, якій щойно було поставлено онкодіагноз) не заступає на лікування, поки не будуть готові результати тестування. Навіть підготовчі дії не проводяться – не береться пункція чи біопсія, не проводиться КТ чи МРТ, не встановлюється центральний венозний катетер. А час іде. В Україні і так існує велика проблема з ранньою діагностикою раку – рак у дітей виявляють на пізній стадії, так ще й початок лікування тепер відкладається через необхідність тестування.

 

“Ми не проти запровадження вимог тестування – за умови, що держава може собі це дозволити і організувати процес таким чином, щоб він не перешкоджав вчасній діагностиці та лікуванню онкохворих дітей, – підкреслює наша директорка по роботі з сім’ями та підопічними Юлія Ноговіцина. – У жодній лікарні в Італії, США та Канаді, до яких ми звернулись за коментарем, організація та оплата тестування пацієнтів не покладена на плечі пацієнтів чи благодійних фондів”.

 

Ми від імені своїх підопічних звертаємось до МОЗ України і просимо системно вирішити це питання з урахуванням міжнародних рекомендацій та інтересів пацієнтів.

 

Читайте також

Новини / 29 Квітня 2020

Провал централізованих держзакупівель ліків – гуманітарна катастрофа відтермінованої дії

Детальніше
Новини / 27 Квітня 2020

В Україні провели першу неродинну пересадку кісткового мозку

Детальніше
Новини / 24 Березня 2020

“Таблеточки” збирають кошти на Uber для медиків, яким складно добратися на роботу

Детальніше
ВСІ НОВИНИ