fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Дані, які ми збираємо, діляться на дві категорії: технічну інформацію (як-от тип пристрою) і дані, які надає нам користувач (як-от email-адреса).

Технічна інформація використовується для роботи, підтримки й покращення нашого сайту.

Дані, що надає користувач, потрібні для ідентифікації вашого внеску, можливості відповідати на ваші питання та надсилати вам звіти фонду.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Твої 50 гривень допоможуть дитині одужати

Допомогти
1 Квітня 2021

Сьогодні річниця першої в Україні неродинної трансплантації кісткового мозку

Назар підріс і дуже змінився. Але ви його легко впізнаєте по виразним сірим очам, у яких недитяча хоробрість і сила. Так, це він рівно рік тому першим в Україні отримав неродинну трансплантацію кісткового мозку!
Завдяки Українському реєстру донорів кісткового мозку та Роману Куцю знайшли донора у Німеччині. А завдяки благодійникам нашого фонду закупили для Назара всі необхідні перед пересадкою ліки. Попри закриті кордони вдалося швидко доставити цінний вантаж. Команда відділення трансплантації кісткового мозку НДСЛ «Охматдит» була напоготові й провела першу в історії України пересадку кісткового мозку від неродинного донора. Ця трансплантація «запустила» не лише імунітет хлопчика, але й великі зміни в українській медицині.
У дітей, які потребують неродинної трансплантації, з’явилася можливість отримувати її в Україні. Тепер наші з вами податки йтимуть на розвиток українських, а не закордонних лікарень. Але попереду ще багато роботи.
За перший рік шість дітей отримали неродинні пересадки. Усі їх провели в «Охматдиті». В Україні такого лікування потребують 100-150 дітей на рік. Щоб задовольнити цю потребу, потрібно нарощувати потужності «Охматдиту» та розвивати трансплантації в інших медичних центрах країни.
Є й інші проблеми, які гальмують повноцінне впровадження неродинних трансплантацій. Насамперед відсутність ліків. Частина потрібних препаратів не зареєстрована в Україні і держава не закуповує їх централізовано. Оплачують їх благодійники, а привозять в Україну волонтери у термосумках. Говорити про системний розвиток трансплантацій можна буде лише тоді, коли держава забезпечить дітей цими ліками.
А поки дорослі розв’язують складні задачі, маленький Назар святкує свій «другий день народження» – день, коли він отримав шанс на щасливе дитинство.

Читайте також

Новини / 22 Березня 2021

Більше 10 мільйонів гривень допомоги зібрали українці, аби діти в 10 онкоцентрах України отримали життєво необхідні ліки

Детальніше
Новини / 27 Квітня 2020

В Україні провели першу неродинну пересадку кісткового мозку

Детальніше
Новини / 15 Лютого 2020

Дитяча онкологія – візитівка медицини в країні. Колонка Юлії Ноговіциної

Детальніше
ВСІ НОВИНИ