fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Твої 50 гривень допоможуть дитині одужати

Допомогти
1 Квітня 2021

Сьогодні річниця першої в Україні неродинної трансплантації кісткового мозку

Назар підріс і дуже змінився. Але ви його легко впізнаєте по виразним сірим очам, у яких недитяча хоробрість і сила. Так, це він рівно рік тому першим в Україні отримав неродинну трансплантацію кісткового мозку!
Завдяки Українському реєстру донорів кісткового мозку та Роману Куцю знайшли донора у Німеччині. А завдяки благодійникам нашого фонду закупили для Назара всі необхідні перед пересадкою ліки. Попри закриті кордони вдалося швидко доставити цінний вантаж. Команда відділення трансплантації кісткового мозку НДСЛ «Охматдит» була напоготові й провела першу в історії України пересадку кісткового мозку від неродинного донора. Ця трансплантація «запустила» не лише імунітет хлопчика, але й великі зміни в українській медицині.
У дітей, які потребують неродинної трансплантації, з’явилася можливість отримувати її в Україні. Тепер наші з вами податки йтимуть на розвиток українських, а не закордонних лікарень. Але попереду ще багато роботи.
За перший рік шість дітей отримали неродинні пересадки. Усі їх провели в «Охматдиті». В Україні такого лікування потребують 100-150 дітей на рік. Щоб задовольнити цю потребу, потрібно нарощувати потужності «Охматдиту» та розвивати трансплантації в інших медичних центрах країни.
Є й інші проблеми, які гальмують повноцінне впровадження неродинних трансплантацій. Насамперед відсутність ліків. Частина потрібних препаратів не зареєстрована в Україні і держава не закуповує їх централізовано. Оплачують їх благодійники, а привозять в Україну волонтери у термосумках. Говорити про системний розвиток трансплантацій можна буде лише тоді, коли держава забезпечить дітей цими ліками.
А поки дорослі розв’язують складні задачі, маленький Назар святкує свій «другий день народження» – день, коли він отримав шанс на щасливе дитинство.

Читайте також

Новини / 22 Березня 2021

Більше 10 мільйонів гривень допомоги зібрали українці, аби діти в 10 онкоцентрах України отримали життєво необхідні ліки

Детальніше
Новини / 27 Квітня 2020

В Україні провели першу неродинну пересадку кісткового мозку

Детальніше
Новини / 15 Лютого 2020

Дитяча онкологія – візитівка медицини в країні. Колонка Юлії Ноговіциної

Детальніше
ВСІ НОВИНИ