fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Твої 50 гривень допоможуть дитині одужати

Допомогти
26 Квітня 2021

Правила життя психологині Катерини Горішньої

Психологиня Катерина Горішня співпрацює з фондом вже кілька років і надає індивідуальні та групові консультації підопічним, батькам та волонтерам.

 

● Психологія – моя друга спеціальність. 10 років тому, після народження власних дітей і зміни світогляду, я зрозуміла, що хочу займатися психологією. Фахове розуміння того, що потрібно дітям і на що вони відгукуються, з’явилося під час моєї першої роботи у школі-дитячому садочку.

● Хвороба рідної людини стала поштовхом до роботи волонтером-психологом у військовому госпіталі, а згодом – в дитячій лікарні.

● Психологічна підтримка потрібна і хворим дітям, і їхнім батькам. Постійне навчання допомагає знаходити нові підходи у роботі з батьками та дітьми, які проходять складний шлях лікування та одужання.

● Мені подобається, що я можу «повертати» дітей у дитинство без лікарні. Принаймні на деякий час. Я працюю «тут і зараз», тобто в тому настрої та просторі дитини, в якому вона перебуває під час зустрічі. Радію дитячим усмішкам, коли вони отримують задоволення від спільної роботи, хоча б на хвилини відволікаючись від складного лікування.

● Через бесіду батьки можуть пом’якшити свій смуток. Так, під час психологічної консультації в лікарні можна розв’язати деякі проблеми, які існують поза її межами, психологічно підготуватися до повернення додому після багатомісячного перебування у лікарні.

● Заглиблення в чужий біль – це завжди непросто… Хвороба дитини – це дуже складне випробування, а втрата – найважче, з чим будь-яка людина може зіштовхнутися в житті. Робота з цими темами є персональним викликом для мене.

● Лікарня – це не лише про складне лікування і страждання, це й про одужання і надію на майбутнє. Я дуже радію, коли діти повертаються додому!

● Пандемія принесла нові професійні виклики. Вона стала поштовхом для поглиблення моїх навичок дистанційного супроводу. Водночас батьки стали більш відкритими до отримання психологічної допомоги в онлайн форматі.

● Будь-який процес у роботі психолога – двосторонній. Разом з клієнтом ми знаходимося в одному просторі, не лише фізичному чи онлайн, але й ментальному та емоційному. Лише так можна наблизитися до розв’язання проблеми або проживання ситуації. Щоб допомогти, потрібно знайти шлях до серця дитини чи дорослого. Моє головне правило – бути щирою та екологічною.

 

Ми приєднуємося до святкування дня психолога і дякуємо усім психологам, що йдуть поруч з підопічними фонду та їхніми близькими, й допомагають долати труднощі!

Читайте також

Новини / 19 Квітня 2021

Річний звіт фонду «Таблеточки» 2020

Детальніше
Новини / 1 Квітня 2021

Сьогодні річниця першої в Україні неродинної трансплантації кісткового мозку

Детальніше
Новини / 22 Березня 2021

Більше 10 мільйонів гривень допомоги зібрали українці, аби діти в 10 онкоцентрах України отримали життєво необхідні ліки

Детальніше
ВСІ НОВИНИ