fbpx

Твої 50 грн можуть допомогти дитині одужати

Допомогти
31 Серпня 2018

Позиція фонду щодо ситуації з реорганізацією Центру трансплантації кісткового мозку НДСЛ «Охматдит»

20 серпня в НДСЛ «Охматдит» відбулася реорганізація декількох центрів, серед яких і Центр ДОГ і ТКМ, в якому лікуються наші підопічні діти з онкогематологічними захворюваннями. Після реорганізації і кадрових рішень керівництва «Охматдиту» майже всі працівники одного з відділень Центру ТКМ, а також всі працівники референс-лабораторії написали заяви про звільнення у знак незгоди із діями адміністрації лікарні. На тлі цих подій у соціальних мережах та ЗМІ поширюється неправдива і відверто маніпулятивна інформація стосовно участі фонду «Таблеточки» у цьому процесі.

Ми офіційно заявляємо, що фонд «Таблеточки» не є стороною і учасником процесу реорганізації і не має жодного впливу на управлінські рішення ані адміністрації лікарні, ані Міністерства охорони здоров’я, ані лікарів будь-якого відділення. Ми просимо критично оцінювати всю інформацію, яка поширюється про фонд. І ми захищатимемо свою репутацію всіма доступними нам законними методами, у тому числі в суді. 

Ми також вважаємо неприпустимими маніпуляції в цьому конфлікті, адже заручниками непорозумінь серед дорослих стають онкохворі діти і їхні батьки. Хвороба дитини – це один із найтрагічніших моментів в житті батьків і користатися цим станом не можна.

Наш фонд завжди буде на боці дітей і всі наші дії підпорядковуються виключно їхнім інтересам. І ми завжди допомагатимемо тим, з ким розділяємо спільні цінності. Адже місія нашого фонду – це захист інтересів онкохворих дітей в Україні. Саме тому ми висловлюємо своє занепокєння ситуацією, що склалася в «Охматдиті», і не можемо стояти осторонь неї. 

Ми щиро співчуваємо сім’ям, які стали заручниками ситуації у відділенні ТКМ НДСЛ «Охматдит». І ми готові надати будь-яку допомогу, яка б зарадила вирішенню ситуації і допомогла дітям:

– У межах своїх фінансових можливостей ми надаємо допомогу відділенню ТКМ та його пацієнтам: купуємо необхідні ліки та медичні вироби, які зараз відсутні у лікарні. 

– За необхідності готові оплатити стажування та навчання для українських лікарів, лаборантів і медсестер «Охматдиту» у закордонних клініках, що спеціалізуються на трансплантаціях кісткового мозку.

– Готові зробити усе можливе для того, щоб сторони процесу сіли за стіл переговорів, якщо це якимось чином може допомогти зберегти лабораторію. Проте ми жодним чином не можемо втручатися у внутрішні справи лікарні. 

Наш фонд підтримує усі ініціативи, що сприяють розвитку лікування дітей у нашій державі. Зокрема, у вересні ми відправляємо за кордон мультидисциплінарну групу лікарів на навчання з інтраартеріальної хіміотерапії дітям з ретинобластомою. Таке лікування не проводиться в Україні, не оплачується державою і батьки змушені шукати кошти, щоб лікувати дітей у Німеччині та Швейцарії. Ми хочемо, щоб таке лікування проводилося в Україні. 

Ми також виступаємо за доступність трансплантації кісткового мозку від неродинного донора в Україні. Адже державних коштів, а також ресурсів благодійних фондів і родин пацієнтів не вистачає на те, щоб покрити усю потребу в ТКМ як для дітей, так і для дорослих. Важливо зробити усе можливе для того, щоб українські пацієнти лікувалися в Україні, не були заручниками фінансового стану країни чи родини і не витрачали свій дорогоцінний час в очікуванні допомоги. 

Щоб це стало можливим та показники виживання дітей після ТКМ були на європейському рівні, необхідно виконати певні передумови: створити реєстр донорів стовбурових клітин, створювати регіональні центри трансплантації з належними умовами, провести європейську акредитацію відділення ТКМ та референс-лабораторії. Це тривалий процес, а діти хворіють зараз. Тому наш фонд у межах своїх ресурсів продовжить надавати всеохопну підтримку дітям, які потребують лікування за кордоном, поки в цьому є потреба. 

Наш фонд завжди виступає за адекватний і цивілізований діалог, але безпідставні серйозні звинувачення не є частиною цього діалогу. Ми просимо підтримати нас в цій ситуації і завжди робити свій вибір на користь пацієнтів.

Читайте також

Новини / 6 Серпня 2019

Новий рентген-апарат для львівської лікарні

Детальніше
Новини / 1 Липня 2019

Реанімації відкриті для відвідувачів. Шукайте на вході плакати

Детальніше
Новини / 3 Червня 2019

День захисту дітей в “Охматдиті”

Детальніше
ВСІ НОВИНИ