fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Твої 50 грн можуть допомогти дитині одужати

Допомогти
7 Червня 2018

Позиція фонду щодо ситуації навколо звіту Рахункової палати

З 7 червня в соціальній мережі Facebook поширюється неправдива інформація про звіт Рахункової палати щодо ефективності використання державних коштів на закордонне лікування українців. 

Заявляємо, що звинувачення на адресу фонду “Таблеточки” є абсолютно необґрунтованими. 

 

У березні 2018 р. ми отримали від Рахункової палати запит щодо оплат, зроблених фондом у 2016-2017 рр. на закордонні клініки за лікування дітей, перелічених у запиті.

У відповідь ми надали інформацію по всіх дітях, по яких був запит. Серед перелічених в запиті дітей було 6, по яким ми вказали оплати (але у звіті Рахункової палати чомусь зазначено 5 дітей, а не 6).

В усіх 6 випадках фонд “Таблеточки” оплачував послуги, що не включались до рахунків, які клініки виставляли на МОЗ, – типування крові, пошук донора або протирецидивну хіміотерапію (всього 117,36 тис. євро). Ми перераховували гроші зі своїх рахунків або переадресовували кошти, сплачені раніше за іншого підопічного, якому скасували лікування.

Також Рахункова палата використала інформацію, взяту з сайту фонду, про що вказано у звіті.

На сайті за посиланням ми наводили дані про оплати, які здійснювались за всіх підопічних фонду, не лише цих 6, за 2016 р. і першу половину 2017 р.. Це оплати не лише з рахунків фонду, але і з рахунків партнерських іноземних фондів, на які надходять кошти, зібрані за кордоном для наших підопічних.

Згідно зі звітом Рахункової палати, сума 279,5 тис. євро вказана за інформацією на нашому сайті. Але ця інформація не є повною, тому що оплати зазначені лише за 2016 рік та половину 2017 р. та стосувалась усіх підопічних фонду, а не лише тих, які були в запиті Рахункової палати.

Сума 190 тис. євро гарантійних платежів дійсно поверталася клініками на рахунки партнерських фондів після оплат МОЗ – це гарантійні оплати за 3 дітей, які ми робили за домовленостями з клініками, щоб дітей швидше прийняли на лікування. Ці кошти були у подальшому використані для оплати лікування інших підопічних фонду, що зазначено у детальному звіті за тим самим посиланням.

Благодійний фонд є неприбутковою організацією, отже, абсолютно всі кошти використовуються виключно на статутну діяльність.

 

Що важливо розуміти про напрямок закордонного лікування в нашому фонді:

Всі підопічні нашої програми закордонного лікування, яким потрібна трансплантація стовбурових клітин (ТСК) від неродинного донора, стають в чергу МОЗ на оплату. По-перше, це потрібно для того, щоб у держави було розуміння, якій в дійсності кількості пацієнтів потрібне таке лікування. По-друге, таке лікування має оплачувати держава. Але ми все одно відкриваємо на дітей адресний збір, бо не можемо гарантувати, що оплата від міністерства надійде вчасно і у дитини буде час дочекатись оплати без ризику для життя.

В минулому році у нас було кілька випадків, коли ми оплачували частину ТСК для дітей, бо фінансування МОЗ приходило з великою затримкою.

Також окрім ТСК є інші витрати, які не включаються в рахунки, які клініки виставляюь на МОЗ. І ми допомагаємо родинам покривати ці витрати. Ми виділяємо родинам матеріальну допомогу на харчування і проживання за кордоном, сплачуємо ритуальні послуги і транспортування тіла, якщо дитина помирає.

Не в усіх клініках в рахунок за ТСК включається вартість типування крові і пошуку донора, і родини або благодійні фонди мають сплатити їх окремо. Для Генуї і Турину це 30 тис. євро, для клініки Бидгоща – 4 тис. євро.

У випадках, коли лікування повністю оплачує МОЗ або МОЗ і родина, зібрані для дитини кошти залишаються на рахунку фонду і витрачаються виключно в рамках бюджету програми закордонного лікування. З цих грошей ми оплачуємо лише ті витрати, які пов’язані з лікуванням за кордоном іншим дітям.

 

Ми за адекватний діалог на тему лікування за кордоном, але безпідставні серйозні звинувачення не є частиною цього діалогу, і ми захищатимемо свою репутацію всіма доступними нам законними методами, в тому числі в суді.

Просимо підтримати нас в цій ситуації і критично оцінювати всю інформацію, яка поширюється про фонд. Ми відкриті до питань ЗМІ і наших благодійників.

Читайте також

Новини / 13 Лютого 2020

Медсестра Тетяна Лутак про роботу і стан медсестринства в Україні

Детальніше
Новини / 20 Січня 2020

В «Охматдиті» провели першу операцію з новітнім ендоскопом, купленим за кошти благодійників

Детальніше
Новини / 1 Липня 2019

Реанімації відкриті для відвідувачів. Шукайте на вході плакати

Детальніше
ВСІ НОВИНИ