fbpx

Твої 50 гривень допоможуть дитині одужати

Допомогти
9 Червня 2021

Позиція фонду щодо призначення «Охматдиту» лікарнею, що приймає пацієнтів з коронавірусною інфекцією

Фонду стало відомо, що НДСЛ «ОХМАТДИТ» внесено до переліку закладів охорони здоров’я для госпіталізації пацієнтів з коронавірусною інфекцією. 

Про це йдеться у розпорядженні Віктора Ляшка від 02.06.2021 року №45. 

Ми вважаємо це рішення недоцільним та необґрунтованим. І вбачаємо в ньому великі ризики насамперед для пацієнтів.

Через брак бюджетних коштів («Охматдит» не автономізована лікарня та на відміну від інших не може отримувати фінансування НСЗУ на лікування пацієнтів з COVID-19) лікарня не може повністю гарантувати безпеку пацієнтів, їхніх батьків/опікунів та медперсоналу. 

За час пандемії лише благодійники фонду «Таблеточки» надали допомогу на понад 1,2 мільйона гривень. Це ремонт апаратів штучної вентиляції легень, забезпечення медперсоналу і відділення засобами індивідуального захисту та дезінфекції, дрібне обладнання та витратні матеріали (безконтактні термометри, експрес-тести). Бюджетного фінансування на ці потреби лікарня не отримувала. 

Через затримки у державних закупівлях сьогодні «Охматдит» стикається із проблемою забезпечення навіть поточних пацієнтів необхідними ліками, витратними матеріалами та життєво важливим обладнанням. Витрачання й без того обмежених ресурсів на боротьбу із COVID-19 – це розкіш, яку не можуть собі дозволити пацієнти із онкологічними, гематологічними, імунними та іншими найскладнішими захворюваннями.   

Ба більше, інфекційні відділення «Охматдиту» не мають власної реанімації. Це свідчить про неготовність приймати пацієнтів з коронавірусною хворобою. А також про те, що інфікованих пацієнтів розміщуватимуть в одній реанімації з дітьми з інших відділень, зокрема онкологічних.  

Онкохворі діти є надзвичайно вразливими до будь-яких інфекцій. Перебування в одній реанімації з пацієнтами з коронавірусною хворобою є смертельно небезпечним для них. 

 

Фонд «Таблеточки» закликає Офіс президента України, Міністерство охорони здоров’я та Кабінет Міністрів України скасувати це розпорядження. Адже воно загрожує здоров’ю тисячам дітей, які щоденно борються за шанс на одужання. 

Читайте також

Новини / 15 Березня 2021

Позиція фонду щодо обслуговування нового корпусу НДСЛ «Охматдит»

Детальніше
Новини / 22 Лютого 2021

Позиція фонду щодо зриву медичних закупівель

Детальніше
Новини / 28 Жовтня 2020

Позиція фонду з приводу перерозподілу коштів з онкології на інші сфери

Детальніше
ВСІ НОВИНИ