fbpx

Твої 50 гривень допоможуть дитині одужати

Допомогти
22 Лютого 2021

Позиція фонду щодо зриву медичних закупівель

Ліків на 15 млн грн оплатили благодійники Таблеточок торік через зрив держзакупівель.

Лікування раку скрізь в світі дороговартісне. Тих ліків, які закуповує держава за бюджетний кошт, не вистачає, і ми з благодійниками намагаємося закривати ці потреби дітей. Але в останні роки діти щоразу ризикують не отримати навіть ті ліки, якими їх гарантовано має забезпечувати держава.

Причина – зрив медичних закупівель. Через це старі ліки закінчуються, коли нові ще не надійшли, якихось ліків у лікарнях немає взагалі, а інші зростають у ціні через ажіотаж з боку батьків. Рак такого безвідповідального ставлення не пробачає – не можна просто призупинити терапію поки не з’являться ліки. Це може звести нанівець все лікування і навіть бути смертельно небезпечним.

На початку минулого року ми вже попереджали і МОЗ, і ДП «Медичні закупівлі», які відповідальні за процедуру поставки ліків, що затримки в організації закупівель можуть коштувати дітям життів, що зволікати не можна, що лікарні вже без ліків і що процедура закупівель відстає вже на рік.

До наших попереджень ніхто не дослухався. Через зрив поставок у 2020 році фонд закупив ліків на понад 15 мільйонів гривень. З них понад третину в грудні – на 5,1 мільйона, та на 2,3 мільйони у листопаді.

Цього року ситуація тільки погіршилася. До прикладу, ми вже третій місяць покриваємо потребу відділення інтенсивної хіміотерапії НДСЛ ОХМАДИТ у протигрибковому препараті вориконазол на 760 тисяч гривень. І це лише одне відділення, один місяць, один препарат…

Ми виснажені. Ми стогнемо.

Наші координатори з останніх сил шукають за кордоном ліки, яких просто немає в Україні, та організовують їхню доставку маленьким підопічним. О першій ночі? У неділю? В Ужгороді? Фура? Так, ми будемо. Так, зустрінемо. Так, організуємо рефрижератор. Так, документи на руках.

Заднім числом цю ситуацію не виправиш, потрібні ліки швидше не приїдуть, сьогодні держава вже не допоможе. Вся надія на батьків, фонди та благодійників. Але можновладцям необхідно зробити висновки. Такі ситуації не мають повторюватися у майбутньому.

Ми наполегливо закликаємо керівництво Міністерство охорони здоров’я України та ДП “Медичні закупівлі України” звернути нарешті увагу на потреби маленьких пацієнтів і відповідально виконувати роботу, делеговану їм платниками податків.

А доти ми поруч і ДАЛІ БУДЕ!

Читайте також

Новини / 22 Січня 2021

Про Національну стратегію боротьби з раком

Детальніше
Акції / 24 Листопада 2020

Покупці АТБ-маркету зібрали для дітей 10 млн грн

Детальніше
Новини / 28 Жовтня 2020

Позиція фонду з приводу перерозподілу коштів з онкології на інші сфери

Детальніше
ВСІ НОВИНИ