fbpx

Твої 50 гривень допоможуть дитині одужати

Допомогти
15 Березня 2021

Позиція фонду щодо обслуговування нового корпусу НДСЛ «Охматдит»

Ефективність лікування онкохворих дітей залежить від багатьох чинників, зокрема від санітарно-гігієнічних умов. Наразі в новому корпусі НДСЛ «Охматдит», де пів року тому Міністр охорони здоров’я та Президент України відкрили нові онкогематологічні відділення, санітарно-гігієнічні умови є незадовільними. 

Так, відносна вологість повітря у нових відділеннях станом на 2.02.2021-12.03.2021 була 6-10%. Хоча, згідно із Санітарними правилами устрою, обладнання та експлуатації лікарень, пологових будинків та інших лікувальних стаціонарів, відносна вологість повітря повинна бути в межах 55-60%. 

Насамперед це загроза для здоров’я та життя онкохворих пацієнтів. Дітям, що проходять хіміо- та променеву терапію, а також відновлюються після трансплантації кісткового мозку, вкрай важливо знаходитися у належних санітарно-гігієнічних умовах.

Також нинішня вологість повітря у відділеннях не відповідає нормам, затвердженим Постановою №42 про Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень. Тобто це негативно впливає на самопочуття та працездатність персоналу відділень.  

Ба більше, низька вологість повітря спричинила тріщини на дверях і коштовних антибактеріальних панелях в палатах і боксах для високодозової хіміотерапії. 

Така ситуація склалася, тому що Кабінет міністрів України, Міністерство фінансів та Міністерство охорони здоров’я України не виділили фінансування на обслуговування нового корпусу «Охматдиту», зокрема на оплату електроенергії та комунальних послуг. Через брак коштів лікарня не має достатньо інженерів, які б підтримували роботу системи очищення, зволоження та вентиляції повітря, вартістю 2 мільярди гривень.

Фонд «Таблеточки» закликає Офіс Президента України та Міністерство охорони здоров’я України звернути увагу на потреби нового корпусу «Охматдиту», насамперед на якість повітря. Необхідно виділити кошти, щоб розширити штат інженерів або обрати компанію, яка обслуговуватиме корпус. Відсутність належного обслуговування вже призвела до часткової руйнації нових відділень.

Ми наполягаємо на терміновому розв’язанні цього питання. Інакше онкохворі діти, зокрема після пересадки кісткового мозку, будуть змушені повернутися в старий корпус, який теж потребує ремонту.

Читайте також

Новини / 22 Лютого 2021

Позиція фонду щодо зриву медичних закупівель

Детальніше
Новини / 22 Січня 2021

Про Національну стратегію боротьби з раком

Детальніше
Новини / 28 Жовтня 2020

Позиція фонду з приводу перерозподілу коштів з онкології на інші сфери

Детальніше
ВСІ НОВИНИ