fbpx

Твої 50 гривень допоможуть дитині одужати

Допомогти
22 Січня 2021

Про Національну стратегію боротьби з раком

“Таблеточки” вітають наміри Міністерство охорони здоров’я України затвердити та імплементувати Національну стратегію контролю онкологічних захворювань до 2030 року.

Ця стратегія наближатиме нашу мету – щоб жодна дитина в Україні не помирала від раку.

Ми також сподіваємося, що увага міністерства до цієї теми не викликана тільки наближенням Всесвітнього дня боротьби з раком і не зникне відразу після нього як це, на жаль, відбувалося раніше.

Участь у розробці цієї стратегії брала наша директорка департаменту по роботі з підопічними Юлія Ноговіцина та наша колега з юридичної компанії Asters Вікторія Подворчанська.

Нагадуємо, що Україна вже шостий рік живе без Національної стратегії контролю онкологічних захворювань. До того ж жодна з попередніх стратегій не охоплювала питання дитячого раку.

Проєкт нової Національної стратегії контролю онкологічних захворювань до 2030 року в частині дитячої онкології передбачає:

🔹 запровадження навчання з дитячої онкології та онкогематології педіатрів та сімейних лікарів задля раннього виявлення дитячого раку;

🔹 поступове зосередження діагностики та лікування раку у дітей в національних/міжрегіональних дитячих онкологічних центрах (референс-центрах);

🔹 стандартизацію лікування на основі міжнародних клінічних настанов та протоколів;

🔹 об’єднання лікарських спеціальностей «лікар-гематолог дитячий» та «лікар-онколог дитячий» в єдину спеціальність «лікар-гематолог-онколог дитячий» та розробку відповідної навчальної програми на основі міжнародних стандартів, а також цілий ряд інших комплексних заходів.

У кінцевій меті вони мають до 2030 року підвищити рівень виживання дітей, хворих на рак, до 80%.

Ми дуже раді, що діючий міністр розуміє та підтримує важливість наявності такої стратегії й очікуємо якнайшвидшого її схвалення та прийняття плану довгострокових, середньострокових і короткострокових заходів задля її імплементації.

Ми готові усіляко допомагати в цьому процесі.

Читайте також

Новини / 12 Січня 2021

АЛЛО передала дітям захисту на 1,5 млн грн

Детальніше
Акції / 24 Листопада 2020

Покупці АТБ-маркету зібрали для дітей 10 млн грн

Детальніше
Новини / 16 Листопада 2020

ТИЖДЕНЬ ПЕРЕМОЖЦІВ 2020

Детальніше
ВСІ НОВИНИ