fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Твої 50 грн допоможуть дитині у боротьбі з раком

Допомогти
15 Липня 2020

Зниження прохідних балів ЗНО і іспиту «Крок». Тепер лікуємо на трієчку?

Якість діагностики і лікування дітей, зокрема – з онко, може значно погіршитися. Це станеться, якщо дітей лікуватимуть медики, які вчилися «на трієчку». Саме цю можливість розглядає Міністерство охорони здоров’я.

Як нам стало відомо, у Міністерстві планують знизити прохідний бал ЗНО для майбутніх педіатрів і санітарних лікарів до 130 (при максимумі 200), а також вже винесли на громадське обговорення наказ про зниження прохідного балу ліцензійного медичного іспиту «Крок».

Що це означає для дітей? Лікар-педіатр з низьким рівнем знань не зможе вчасно помітити симптоми смертельно небезпечної хвороби і спрямувати пацієнта на обстеження до потрібного вузького фахівця.

Як наслідок – дитину лікуватимуть від інших, вигаданих хвороб, втрачатиметься дорогоцінний час. А коли справжню хворобу нарешті діагностують, вартість її лікування буде в рази більшою, а шансів на перемогу – менше.

Фонд «Таблеточки» обурений такою недалекоглядністю. Ми не розуміємо, чому ІТ-шників, економістів та журналістів держава відбирає серед відмінників (можете ознайомитись із даними вступних кампаній в інформаційній системі «Освіта.ua»), а от здоров’ям власних дітей готова знехтувати.

Три роки тому ми тішилися ухваленому рішенню встановити мінімальний прохідний бал на медичні спеціальності (зокрема, спеціальність «Педіатрія») на рівні, не нижче 150 з кожного сертифікату ЗНО.

Сьогодні ми закликаємо очільників Міністерства охорони здоров’я України і Міністерства освіти і науки України не нехтувати якістю знань та навичок майбутніх фахівців задля банального збільшення кількості студентів. Інакше сьогоднішні «трієшники» завтра відповідатимуть за життя та здоров’я наших із вами дітей.

 

На цю ж тему – колонка виконавчого директора «Таблеточок» В’ячеслава Бикова.

Читайте також

Новини / 21 Червня 2020

Правила життя лікаря. Михайло Адиров

Детальніше
Новини / 3 Червня 2020

Світлове шоу на День захисту дітей

Детальніше
Новини / 1 Червня 2020

Дитинство в ізоляції. Проект з ВВС Україна

Детальніше
ВСІ НОВИНИ