fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Твої 50 гривень допоможуть дитині одужати

Допомогти
8 Жовтня 2021

Як підготуватися до хіміотерапії

Хіміотерапія дуже токсична. Разом із «хворими» раковими клітинами вона руйнує здорові. Це стає причиною різних побічних ефектів випадіння волосся, слабкості, нудоти, ризику заразитися інфекціями та багатьох інших проблем.

Саме тому важливо підготуватися до лікування. Психологічно, фізично та побутово. Ось кілька порад, які допоможуть полегшити життя під час хіміотерапії.

 Варто запитати лікаря, які побічні ефекти можуть виникнути від призначеного препарату та які ліки допомагають впоратися з ними наприклад, протинудотні. А також дізнатися про взаємодію інших препаратів з хіміотерапією. Навіть вітаміни можуть негативно впливати на ефективність лікування.

— Важливо підготувати близьких. Пояснити, що можна очікувати та як реагувати. Якщо в родині є діти або якщо дитина сама проходить лікування, потрібно з нею  обговорити процес лікування та можливі наслідки. Повідомляти деталі, які відповідають віку та рівню розвитку дитини, і чесно відповідати на її питання.

— Просити про допомогу – нормально. Варто подбати про те, хто з друзів чи родини може підхопити домашні справи – посидіти з дітьми, вигуляти собаку, приготувати їжу, прибрати. Важливо проговорити це заздалегідь, щоб розділити обов’язки.

— Протягом та після хіміотерапії така звична справа, як приготування їжі, може бути виснажливою. Можна приготувати страви заздалегідь і заморозити їх, або придбати готову легку їжу на перший час йогурти, желе, морозиво-лід. 

— У 65% пацієнтів внаслідок хіміотерапії випадає волосся. Навіть якщо немає психологічного дискомфорту через це, може бути фізичний ризик перегрітися або замерзнути. Тому необхідно подбати про зручні головні убори та/або, за потреби, про перуку.

— Лікарі рекомендують перед початком хіміотерапії відвідати стоматолога. Подбати про гігієну ротової порожнини та полікувати хворі зуби. Хіміотерапія часто вражає слизову у роті виникають рани. Що менше джерел бактерій, то нижчі ризики супутніх проблем. 

— Хіміотерапія може вплинути на здатність мати дітей. Важливо обговорити з лікарем можливі наслідки та доступні способи зберегти репродуктивну функцію. Також варто подбати про надійну контрацепцію під час лікування, зокрема бар’єрну токсичні речовини залишаються у біологічних рідинах і можуть зашкодити здоров’ю партнера.

Поділіться цим дописом, адже поінформований  значить підготовлений.

Читайте також

Новини / 6 Вересня 2021

До 10-річчя фонду «Таблеточки» збирають супердрузів для онкохворих дітей

Детальніше
Новини / 3 Вересня 2021

Благодійний кешбек від monobank

Детальніше
Новини / 26 Серпня 2021

Благодійна акція «Монетки дітям»: 25 здавай – дітям допомагай!

Детальніше
ВСІ НОВИНИ