fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Твої 50 гривень допоможуть дитині одужати

Допомогти
23 Лютого 2023

Вперше діти отримали ліки вартістю €1000 за флакон за держкошт

Три роки спільної роботи для того, щоб діти, які хворіють на рак крові, були за державний кошт забезпечені життєво необхідними ліками вартістю €1000 за флакон. І нарешті це сталося! 

Державне підприємство «Медичні закупівлі України» закупило 590 флаконів препарату «Ервіназа». Ліки вже в доставлені в Україну. 

«Ервіназа» – це особливий протипухлинний препарат. Його призначають дітям з раком крові, які мають підвищену чутливість до ліків з аналогічним лікувальним ефектом. Лише «Ервіназа»  може дозволити їм продовжити боротьбу з хворобою.  

Щороку в Україні 10–15 дітей потребують «Ервінази». Кожній дитині необхідно кілька упаковок по п’ять флаконів у кожній. Разом з благодійниками та нашими волонтерами за кордоном, впродовж 10 років ми купували препарат, щоб діти продовжували лікування. Загальна сума витрат на придбання «Ервінази» за весь час склала 650 тисяч євро.

Ми впевнені, що будь-яка проблема у сфері дитячої онкології має вирішуватися на системному рівні. Тому у 2019 році ми почали просувати включення «Ервінази» до номенклатури централізованих закупівель лікарських засобів, які має закуповувати держава. 

Завдяки фонду та лікарям експертної групи МОЗ «Ервіназу» включили до номенклатури у 2020 році. Однак оскільки це незареєстрований в Україні препарат, його не могли закуповувати та ввозити за бюджетні кошти. Реєстрація – довгий процес і часто економічно невигідний виробнику. 

Спільними зусиллями з БФ «Пацієнти України» ми спромоглися, щоб МОЗ внесло «Ервіназу» до спеціального переліку препаратів, які держава може закуповувати навіть за відсутності реєстрації. Саме це дозволило ДП «Медичні закупівлі України» придбати ці ліки за держкошти та ввезти в країну. 

Що тепер? Три роки кропіткої праці, результатом якої є не лише забезпечення дітей життєво необхідними ліками, але й системні зміни у сфері дитячої онкології в Україні. Тепер батькам не потрібно шукати ліки; лікарям думати, як проводити лікування, якщо дитина не переносить доступні аналоги «Ервінази»; благодійникам та фондам – оплачувати великі рахунки, а волонтерам – везти дорогоцінні упаковки у портативних холодильниках та термосумках через кордон. 

Ми дякуємо благодійникам за довіру, партнерам – лікарям, МОЗ, ДП «Медичні закупівлі України», БФ «Пацієнти України», волонтерам – за готовність разом робити якісні системні зміни. Разом будувати майбутнє, де жодна дитина не помирає від раку.

Читайте також

Новини / 16 Лютого 2023

Вакансія: молодший комунікаційник / молодша комунікаційниця

Детальніше
Новини / 15 Лютого 2023

У Черкаському обласному онкодиспансері відкрилися бокси для пересадки кісткового мозку

Детальніше
Новини / 1 Лютого 2023

Global Giving подвоює вашу щомісячну допомогу дітям!

Детальніше
ВСІ НОВИНИ