fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити
25 Червня 2024

У співавторстві з «Таблеточками» вийшла стаття в The Lancet Oncology

Директорка департаменту програм допомоги фонду «Таблеточки» Юлія Ноговіцина стала співавторкою статті «Стратегії сприяння сталому лікуванню дітей з онкологічними захворюваннями в Україні», присвяченій лікуванню дитячих онкологічних захворювань під час війни, що вийшла у найавторитетнішому у своїй галузі науковому журналі світу The Lancet Oncology.

Стаття написана у співавторстві з командою St. Jude Children’s Research Hospital, зокрема Асею Агульник, а також Романом Кізимою, в.о. генерального директора Клінічного центру дитячої медицини Львівщини.

У статті описаний вплив війни на лікування дитячого раку в Україні, в тому числі проведене математичне моделювання кількості нових випадків захворювання на дитячий рак у найближчі роки. Також у статті запропоновані стратегії сталого розвитку дитячої онкослужби в Україні. Насамперед — централізація високоспеціалізованої медичної допомоги на рівні референс-центрів. Це передбачає розвиток потужних багатопрофільних дитячих лікарень, в яких будуть сконцентровані досвід, експертиза, матеріально-технічні ресурси, мультидисциплінарні команди лікарів та великі потоки пацієнтів. Для тієї кількості нових випадків дитячого раку, які, за розрахунком, зараз фіксуються в Україні (близько 650 на рік), достатньо мати декілька таких референс-центрів на країну. Їх вистачить, щоб забезпечити якісним та доступним лікуванням усіх онкохворих дітей. 

«Спеціалізовані центри можуть надавати високоякісну, комплексну допомогу онкохворим дітям, і таким чином покращувати результати лікування. Крім того, централізація медичної допомоги дозволяє розробити скоординовані багаторівневі системи скерування та лікування, зменшуючи навантаження на пацієнтів і сім’ї та дозволяючи ефективно використовувати обмежені ресурси системи охорони здоров’я», — йдеться у статті.

Повний текст статті ви можете прочитати за посиланням.

Системні зміни у сфері дитячої онкології — один з ключових напрямків роботи фонду. І війна — не привід його зупиняти. Навпаки вона спонукає нас ще ретельніше працювати задля того, щоб діти отримували найкраще з можливих лікування в Україні.

Читайте також

Новини / 29 Липня 2022

Як допомогти українським онкохворим дітям з-за кордону?

Детальніше
Новини / 9 Червня 2022

Тепер підтримати онкохворих дітей можна внеском у криптовалюті на платформі Whitepay

Детальніше
Новини / 15 Червня 2020

СМС-благодійність: 10 гривень на допомогу дітям

Детальніше
ВСІ НОВИНИ