fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Кожен внесок важливий. Допоможіть дітям одужати

Допомогти
29 Березня 2022

Лікарняні клоуни на війні

Сьогодні більшість членів команди наших лікарняних клоунів не в Києві. Хтось у західних областях, хтось за кордоном, волонтерять, працюють з дітьми онлайн. 

Троє зі зброєю в руках захищають нас.

А от Оля Булкіна та ще кілька клоунес залишаються в Києві і регулярно навідуються до дітей в «Охматдит». Оля розповіла, чому залишилася у столиці і якою є її робота в лікарні під час війни.

«Київ мій дім. Я тут народилася і живу тут. Я ухвалила рішення залишитися вдома і бути корисною там, де можу. А найкраще, що я можу, це бути поруч з дітьми. 

Важкі хвороби нікуди не зникли, діти так само потребують лікування. Просто тепер до їхньої боротьби з хворобою ще й додалася загальнонаціональна боротьба з агресором. Дітям зараз дуже потрібна емоційна підтримка, трохи радості. Так само як і їхнім батькам та медикам. І моє місце тут у лікарні, поруч з ними. 

Вперше, коли я прийшла знайомитись з дітьми, яких привезли в «Охматдит» з пораненнями внаслідок російських обстрілів, мені було страшно дивитися їм в очі. 

Я не знала, що сказати шестирічній Мілані, у якої на очах від ракетного удару загинула мама. Я не розуміла, з чого почати розмову з Вовою, що у той день мав похорони батька, якого разом із Вовиним братиком розстріляли у машині під час евакуації, а Вові вдалось вижити. Мені було страшно, що ці діти поставлять мені питання, на які я не маю відповіді. 

Моя клоунеса Бу своїм ставленням до життя допомагає мені приймати ситуацію. Бу адаптивна і в будь-яких нових обставинах бачить пригоду. 

Наприклад, ми грали з дітьми в хованки у підвалі лікарні, де укривалися від обстрілів. Бу захоплювалась, що тепер у нас є ціле бомбосховище для ігор з безліччю коридорів і дверей. Коли ми сиділи в палатах таких катакомб у нас у нас точно не було! 

Через гру Бу допомагає дітям адаптуватися до нових умов і таким чином допомагає мені прийняти цю нову реальність».

Читайте також

Новини / 16 Березня 2022

Як жили діти і фонд в ці три тижні війни

Детальніше
Новини / 14 Березня 2022

Інформація про евакуацію онкохворих дітей за кордон

Детальніше
Новини / 25 Лютого 2022

ФОНД ПРОДОВЖУЄ ПРАЦЮВАТИ І ПРИЙМАТИ НОВИХ ПІДОПІЧНИХ

Детальніше
ВСІ НОВИНИ