fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Твої 50 грн можуть допомогти дитині одужати

Допомогти
15 Жовтня 2019

Ліки для дітей

Завдяки благодійним внескам ми щомісяця закуповуємо ліки – адресно конкретним дітям і на ціле відділення. Ми хочемо розповісти, як працює наша програма “Забезпечення ліками клінік і пацієнтів”.

ЯКІ ПРЕПАРАТИ МИ КУПУЄМО

Ми закуповуємо протипухлинні, протигрибкові, антибактеріальні та протиблювотні препарати, а також колонієстимулюючі фактори, гормони, імуноглобулін, компоненти крові та інші. Це можуть бути ліки, які постачаються за програмою держзакупівель і видаються пацієнтам безкоштовно, але в конкретний момент часу (через затримку державних постачань, некоректний розрахунок потреби тощо) їх немає у відділенні. А дитині вони потрібні вже сьогодні. Другий випадок – препарати, які не входять до номенклатури держзакупівель, а також не закуповуються за регіональний бюджет та бюджет лікарні (чи закуповуються в недостатній кількості). Такі ліки батькам доводиться купувати за власні кошти або за кошти благодійників. Наприклад, у дитини алергічна реакція або немає позитивної відповіді організму на номенклатурний препарат, і тоді лікарі призначають аналог, що не постачається за держзакупівлями.

АДРЕСНІ ЗАКУПІВЛІ

За програмою адресних закупівель ми допомагаємо ліками за зверненнями батьків або офіційних опікунів дитини. Ми просимо надати копію призначення препарату, рецепт і стандартний пакет документів, зазначений на нашому сайті. 

Ми не закуповуємо ліки без призначення і рецепта лікаря. Чому?

– По-перше, нам потрібне підтвердження, що препарат справді потрібен дитині. При цьому наявність рецепту гарантує, що ми купимо препарат в потрібній формі випуску (наприклад, в ампулах, а не в пігулках) і потрібному дозуванні, бо це є критичним і ми не можемо покладатись виключно на слова батьків.

– По-друге, Податковий кодекс України дозволяє не сплачувати податок на доходи фізичних осіб при наданні благодійної допомоги на лікування, якщо це належним чином підтверджено документально. Призначення та рецепт і є офіційним підтвердженням того, що ми надаємо саме ту допомогу, яка прописана лікарем. Можливість не сплачувати податок на доходи фізичних осіб при адресній допомозі ліками дозволяє нам економити 19,5% від вартості ліків і допомогти ще більшій кількості дітей. Ми розпоряджаємось коштами благодійників і маємо робити це якомога ефективніше.

– По-третє, ми просимо лікаря, який виписав рецепт, зазначити на рецепті (чи в інший спосіб), що виписаних ліків немає у відділенні. Цю інформацію ми обов’язково перевіряємо: а) на сайті лікарні чи обласного департаменту охорони здоров’я, де є актуальна інформація по залишках на складах; б) звіряємо дані з інформацією, яку лікарня регулярно оновлює та вивішує на інфостендах для пацієнтів; в) 15 числа кожного місяця ми отримуємо зведену таблицю з інформацією по залишках ліків, що закуповуються за держбюджет, на складах лікарень. Таким чином ми отримуємо гарантію, що ліки, які ми закуповуємо, пацієнт справді не може отримати безоплатно чи вчасно. 

ЗАКУПІВЛІ НА ВІДДІЛЕННЯ

За програмою системних (неадресних) закупівель ми надаємо допомогу ліками відділенням дитячої онкології та онкогематології.

Завідувачі відділень регулярно (як правило, раз на місяць) надсилають нам офіційну заявку з переліком ліків, які відсутні у відділенні, але потрібні дітям, які там лікуються, та із зазначенням необхідної кількості таких ліків. У заявці завідувачі підтверджують, що відповідних ліків немає у відділенні. Ми цю інформацію перевіряємо в той же спосіб, як і у випадку з адресними закупівлями.

На кінець червня 2018 ми підписали меморандуми про співробітництво та співпрацюємо з 12 дитячими онковідділеннями 9 лікарень у Києві (Охматдит та Київський обласний онкодиспансер), Запоріжжі, Рівному, Черкасах, Чернігові, Полтаві, Миколаєві та Львові. Ми б із задоволенням уклали меморандуми з усіма лікарнями країни, де є дитячі онковідділення, але нас стримує обмеженість фінансових ресурсів. Тому ми поступово розширюємо цей список.

Проте, якщо у нас немає меморандуму про співробітництво з лікарнею, це не означає, що ми не допомагаємо дітям, які там лікуються – ми це робимо, але за програмою адресної допомоги. Саме така ситуація у нас з Інститутом нейрохірургії, Національним інститутом раку, лікарнями в Дніпрі, Харкові тощо.

Читайте також

Донорство крові / 8 Липня 2019

День донора у великих компаніях

Детальніше
Донорство крові / 14 Червня 2019

Здайте кров. Подаруйте сили боротися за життя

Детальніше
Новини / 6 Червня 2019

Передавайте милі МАУ на допомогу дітям

Детальніше
ВСІ НОВИНИ