fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Історія Ярослава

ДІАГНОЗ — апластична анемія

 

Ця доброта і ніжність на фото — Ярослав Тилик. Йому одинадцять, і у нього смертельно небезпечна хвороба крові. Щоб жити, потрібна трансплантація стовбурових клітин від неродинного донора. В Україні такі не проводять, Ярика лікуватимуть у Вероні. Ми сподіваємось, що рахунок за трансплантацію у 125 тис. євро вчасно оплатить МОЗ, але на плечі мами все одно лягає багато витрат. І їй потрібна допомога.

 

У Ярика є мрія: відкрити ресторани в Лондоні і Києві і стати шеф-кухарем. Мрія настільки велика, що нею зайняті всі думки і весь вільний час Ярика.

Ярик обожнює готувати. Вже кілька років він захоплено дивиться кулінарні шоу, пече хліб із хрусткою скоринкою, піцу і пиріжки. Пригощає гостей салатами, які з турботою готує за власними рецептами.

Турбуватись про інших — звично і радісно для Ярика. У школі він любив замітати опале листя. Вдома грався з братиком і допомагав мамі. Не боявся підійти до незнайомого чоловіка на зупинці, щоб сказати йому:
— Якщо ви хочете бути здоровим, ви не маєте палити.

Аркуш з результатами аналізів перевернув усе життя.

У липні минулого року Ярослав повернувся від бабусі з села з висипом на руках. Було схоже на алергію, але лікування не допомогло. Ярик потрапив до лікарні.

— Лікарі думали, що зламалось обладнання. Настільки поганими були аналізи, — розповідає мама Тамара.

Але помилки не було. Стан Ярика погіршувався щогодини, і його перевезли до реанімації «Охматдиту». Там визначили справжній діагноз: набута апластична анемія. Кістковий мозок Ярика не в змозі виробляти здорові клітини крові і поступово вбиває організм. Пізніше до діагнозу додалось формулювання: надважка форма. Це означає, що ліки більше не рятують. Потрібно «перезапустити» кістковий мозок за допомогою донорських клітин.

 

В очікуванні трансплантації Ярик експериментує на кухні. Його стан вдалось тимчасово покращити, і лікарі дозволили повернутись додому. Тому щоранку у мами і братика сніданок за новим рецептом. Найсмачніші поєднання Ярик записує — в його ресторанах будуть найкращі, ретельно обрані страви.

Будуть, якщо перемогти хворобу.

 

__________

Збір закритий 03.05.2019. Благодійники фонду зібрали для Ярика 92 862 грн. Дякуємо!

Трансплантацію стовбурових клітин оплатив МОЗ. Зібрані кошти ми витратимо на допомогу Ярославу або іншим підопічним фонду.

Станом на 1 жовтня фонд оплатив 17 342 грн за авіаквитки і надав матеріальну допомогу 19 580 грн за проживання сім’ї в Італії.

__________

Важливо: всі підопічні, яким потрібна трансплантація кісткового мозку (стовбурових клітин) від неродинного донора, стоять в черзі МОЗ на оплату. Але рахунки клінік, які оплачує МОЗ, не включають авіаквитки, проживання, харчування. Також сім’ям в окремих випадках потрібна допомога з оплатою типування крові і пошуку донора, щоб дитина швидше полетіла на трансплантацію, або з оплатою додаткових рахунків за лікування (наприклад, коли виникають ускладнення і дитині призначають лікування, не включене в основний рахунок за трансплантацію). Тому ми відкриваємо адресний збір на кожну дитину.

__________

Дякуємо за допомогу

УСІ ДІТИ