fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Історія Влада

ДІАГНОЗ — Гостра лімфобластна лейкемія, другий рецидив

 

У Влада Горголи з Полтавщини рак крові, другий рецидив. Потрібна трансплантація стовбурових клітин від неродинного донора, її проведуть у Вероні. І без нашої з вами допомоги родині не впоратися.

 

Чемний, спокійний, слухняний — так про Влада говорять абсолютно всі. Він і справді такий, дорослий. Здається, що навіть занадто для десятирічного віку. 

В ось цьому “занадто” винуватий рак. Вісім зі своїх десяти років Влад хворіє. Він двічі перемагав і двічі хвороба поверталась. На цей раз побороти її одними ліками не вийде, Владу потрібен новий кістковий мозок.

Знайомі і незнайомі люди допомогли батькам зібрати гроші на типування крові. Незабаром Владу почнуть шукати донора — людину, яка поділиться з хлопцем своїми стовбуровими клітинами. Поділиться життям. Але за це теж треба заплатити. У сім’ї є два тижні, щоб перерахувати 10 000 євро за пошук донора. Вартість самої трансплантації оплатить держава.

— Чим швидше для Влада знайдуть донора і проведуть трансплантацію, тим більше шансів на перемогу, — повторює слова лікарів мама Влада, Вікторія. 

Тижні очікування означають додаткові блоки хіміотерапії. Агресивні ліки стримують хворобу, але кожного разу дають все більше ускладнень для виснаженого організму.

Вікторії важко розповідати про хворобу сина. Але і пригадати якісь кумедні дитячі витівки Влада теж не виходить. 

— У нього і дитинства як такого ніколи не було. Він не знає, як це — бути дитиною, — врешті говорить вона.

Вісім років болю, обмежень і постійного страху. В перервах між лікарнями Влад встиг піти до першого класу і кілька місяців провчитися. Це все, що було в його житті дитячого.

Але хвороба вкрала дитинство не лише у Влада. Його сестричка Марійка, якій скоро виповниться рік, живе з ним в лікарні. Вона надто мала, щоб залишитися без мами. І весь її звичний світ — крихітна палата, стривожена мама і чужі люди, які весь час роблять її братику боляче.

Влад же посміхається і обіймає сестру. За вісім років хвороби він не втратив надії повернутися до дитинства і робити все те, що належить робити дітям в його віці.

— Дуже хочу покататися на велосипеді, — мріє Влад, збираючи на ліжку черговий пазл.

І раптом зовсім по-дорослому додає: 

— І побачити, як росте Марійка. 

Допоможемо?

 

Фото: Катерина Трегубова

 

__________

Збір закритий 15.07.2019. Благодійники зібрали для Влада 24 099 грн. Дякуємо!

Трансплантацію Владу оплачує МОЗ. Зібрані кошти ми витратимо на допомогу хлопчику під час лікування або на потреби інших підопічних фонду.

Станом на 1 жовтня 2019 року фонд оплатив 20 125 грн за авіаквитки для сім’ї.

__________

Важливо: всі підопічні, яким потрібна трансплантація кісткового мозку (стовбурових клітин) від неродинного донора, стоять в черзі МОЗ на оплату. Але рахунки клінік, які оплачує МОЗ, не включають авіаквитки, проживання, харчування. В окремих випадках сім’ям потрібна допомога з оплатою типування крові і пошуку донора, щоб дитина швидше полетіла на трансплантацію, або з оплатою додаткових рахунків за лікування (наприклад, коли виникають ускладнення і дитині призначають лікування, не включене в основний рахунок за трансплантацію). Тому адресний збір ми відкриваємо на кожну дитину.

__________

Дякуємо за допомогу

УСІ ДІТИ