fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Історія Вікторії

ДІАГНОЗ — Апластична анемія, надважка форма

 

У десятирічної Вікторії Рибак з Білої Церкви важке захворювання крові. Потрібна трансплантація стовбурових клітин від неродинного донора. Рахунок за лікування має оплатити МОЗ, але на плечі батьків лягають інші витрати: типування крові, авіаквитки, проживання в Італії кілька місяців. І родині потрібна ваша допомога.

 

— Ми завжди називаємо її Вікторією, повним ім’ям. Вона у нас дуже самостійна і доросла, — починає розповідь мама Ольга.

Рівно дев’ять місяців тому їхнє життя поділилось на “до” та “після”.

До того дня, як мама почула діагноз, Вікторія ходила на естрадні танці і в театральну студію, виступала в Києві і Львові, влаштовувала концерти у своєму дворі, щоб заробити гроші на корм для безпритульних собак.

У травні минулого року хвороба вперше дала про себе знати. Вікторія весь час почувалась втомленою, але в школі контрольні йшли одна за одною, ще й доводилось готуватись до підсумкового концерту, тому втома не здавалась батькам підозрілою. Чекали на канікули.

Але на канікулах легше не стало, а на тілі з’явились величезні синці. Врешті, одного дня Вікторія втратила свідомість. Здали аналізи в місцевій лікарні, а ввечері вже були у відділенні онкогематології в Києві. Апластична анемія, надважка форма. Кістковий мозок дівчинки більше не виробляє зрілі клітини крові і поступово знищує організм.

Допомогти може лише трансплантація.

— Рівно дев’ять місяців тому потрапили до лікарні, — рахує Ольга. І починає розповідати про життя “після”.

В лікарні Вікторія ще більше подорослішала. Подружилась з усією малечею відділення і охоче залишається посидіти з дітлахами, якщо мамам потрібно вийти у справах. Заспокоює маму і малює для неї свої мрії.

Дівчинка-турбота, дівчинка-самостійність. Але навіть таким дівчинкам не впоратись наодинці із важкою хворобою.

 

Фото: Катерина Лащикова

 

__________

Збір закритий 19.05.2019. Благодійники зібрали для Вікторії 84 953 грн. Дякуємо!

Трансплантацію Вікторії оплачує МОЗ. Зібрані кошти ми витратимо на допомогу дівчинці під час лікування або на потреби інших підопічних фонду.

Станом на 1 жовтня 2019 року фонд оплатив 1 115 грн за трансфер з аеропорту Верони.

__________

Важливо: всі підопічні, яким потрібна трансплантація кісткового мозку (стовбурових клітин) від неродинного донора, стоять в черзі МОЗ на оплату. Але рахунки клінік, які оплачує МОЗ, не включають авіаквитки, проживання, харчування. Також сім’ям в окремих випадках потрібна допомога з оплатою типування крові і пошуку донора, щоб дитина швидше полетіла на трансплантацію, або з оплатою додаткових рахунків за лікування (наприклад, коли виникають ускладнення і дитині призначають лікування, не включене в основний рахунок за трансплантацію). Тому ми відкриваємо адресний збір на кожну дитину.

__________

Дякуємо за допомогу

УСІ ДІТИ