fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Історія Роми

ДІАГНОЗ — Ретинобластома

 

Це 6-місячний Рома з Миколаєва. У нього двостороння ретинобластома (рак сітківки обох очей). Рома вчиться сидіти, співає пісні та лепече. Любить посміхатися мамі вранці. Але йому важко бачити її через пухлини. 810 782 грн потрібно зібрати для лікування в Лозанні, щоб не дати хлопчикові осліпнути, а пухлині – не дати пробратися в мозок.

 

– Ми помітили пухлину випадково: при штучному освітленні зіниця двомісячного Роми виглядала неприродньою. Ми злякалися та побігли до педіатра, – згадує мама Олена.

Педіатр сказав, що нічого страшного немає і через місяць можна планово показатися офтальмологу. Проте батьки, які вже знали про симптоми ретинобластоми (яку найчастіше виявляють саме батьки), не заспокоїлися та відразу поїхали до обласної лікарні, звідки їх терміново направили до Одеси, в Інститут ім. Філатова.

– Ми вчасно звернулися за допомогою. Ще пару днів – і око довелося б видалити. Ромі провели 4 хімії, лікували лазером, але більше допомогти не можуть. Щоб врятувати зір, треба їхати за кордон.

Це перший раз, коли ми беремо на збір дитину з ретинобластомою для лікування у Лозанні. Як правило, такі діти лікуються або в Україні, або ж (якщо потрібно специфічне лікування, яке не проводять українські лікарі) у клініці Ессена, оскільки це дешевше.

Але у Роми особливий випадок. Вражені обидва ока, а це більший ризик повної сліпоти. Також у Роми вже відшарувалася сітківка одного ока, і тому потрібно провести інтраартеріальне введення препарату – це метод хіміотерапії, коли протипухлинний препарат вводять до основної артерії, яка постачає кров до очей. Так можна підвести ліки до осередку ретинобластоми.

Але інтраартеріальную хімію поки не роблять в інституті Філатова. Одного разу в країні її зробили в Інституті нейрохірургії, але більш дорослій дитині, та результат цього лікування поки невідомий. Рома ж дуже маленький, і провести йому таку процедуру непросто. Професор Франсіс Муньє з клініки Jules-Gonin Eye Hospital в Лозанні – кращий фахівець Європи в цій галузі, і саме він готовий лікувати дитину.

Батьки вже зібрали 20 тис. франків і заплатили лікарні депозит. 22 січня родина вилетіла до Лозанни, щоб якомога швидше розпочати лікування. Нам же важливо встигнути зібрати ще 810 782 грн. Щоб Рома бачив чудовий світ і посмішку мами вранці.

 

__________

Ми оновили мету і суму збору коштів. Рома з батьками повернувся з Лозанни, де його обстежив професор Муньє. Раковий процес зупинений. Але є ризик рецидиву або появи нових осередків хвороби. Тому хлопчику доведеться проходити обстеження до п’ятирічного віку. Найближчий рік – раз на 4-5 тижнів, потім не так часто. Кожен контрольний візит – це 2-3 тисячі євро. Приблизна калькуляція вартості обстежень на 2018 рік від клініки – 38 тисяч євро. Батьки власними силами зібрали 24 тисячі. Ми зробили перерахунок і знизили суму зборів до 14 тисяч євро, або 485 800 грн.

Збір закритий 30.11.2018. Благодійники фонду зібрали для Романа 351 632 грн. Дякуємо!

Станом на 1 жовтня 2019 року фонд оплатив 326 592 грн за контрольні візити Роми до швейцарської клініки. Залишок коштів ми витратимо на допомогу Ромі під час наступних контрольних візитів або на допомогу іншим підопічним.

__________

Дякуємо за допомогу

УСІ ДІТИ