fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Історія Наталки

ДІАГНОЗ — Гостра лімфобластна лейкемія

 

Друзі, знайомтеся з нашою новенькою дівчинкою Наталкою Ященко з міста Кременчук. Їй 4 роки (скоро буде 5). У Наталки Т-лінійний гострий лімфобластний лейкоз (небезпечна і агресивна форма) і ускладнення у вигляді нейролейкеміі, при якій пухлинними клітинами уражається центральна нервова система. Наталці можна допомогти тільки пересадкою кісткового мозку від неспорідненого донора. Операцію робитимуть в Литві, її вартість – 118 тис. євро. Давайте допоможемо цій родині.

 

– Привіт, як тебе звати?

– Ященко Наталія Юріївна!

І ніяк інакше. Весела дівчинка любить представлятися повним ім’ям, любить, щоб медсестри і лікарі бажали їй “смачного” і любить маму з татом.

Наталія Юріївна захворіла в травні 2016 року. Лікарі їй відразу діагностували лейкоз і попередили батьків про те, що у Т-лінійної форми високий ризик рецидиву і можливість мутації. Дівчинку лікували спершу в лікарні в Полтаві. Але там під час хіміотерапії сталася біда: цитостатик Аспарагіназа спровокував у Наталки судоми. Дівчинку перевели в реанімацію, але вона перестала реагувати на оточуючих, перестала ковтати і сидіти. Чотири тижні в інтенсивній терапії не дали результату і діагнозу.

Київські лікарі Охматдиту з’ясували, що у Наталки інсульт. І вже крім основного лікування дитині потрібна була реабілітація, так як через інсульт дівчинку сильно паралізувало: їй вивернуло руки і ноги, що викликало дуже сильний біль. Реабілітувати дитину з лейкозом в Україні ніхто з лікарів не взявся, посилаючись на відсутність протоколів. Тому батьки повезли доньку на два тижні в Литву, де Наталку буквально поставили на ноги і вона змогла потроху ходити.

– Ми повернулися в Україну і продовжили лікування. Нам не давали жодних гарантій. А потім в один день у Наталки перекосило обличчя і наша лікар відразу сказала, що це рецидив, обтяжений нейролейкозом, і що потрібна трансплантація. Вихід був один: або залишатися на свій страх і ризик в Україні і чекати, або одразу їхати назад в Литву, де вміють поводитися і з лейкозом і з інсультом, і де проводять пересадки від неспорідненого донора, – розповідає Тетяна Ященко, мама Наталки.

Сім’я обрала Литву. Зібрати гроші на початкове лікування (хіміотерапію і реабілітацію) допомогли товариші по службі брата Тетяни – Олексія Древаля, який загинув в серпні 2014-го року в Іловайському котлі.

На згадку про товариша ветерани АТО змогли зібрати 10 тис. євро допомоги для його племінниці. Але для вирішальної битви із хворобою потрібно зібрати ще більше: 118 тис. євро. Разом ми точно зможемо допомогти.

 

__________

Благодійники фонду зібрали для Наталки 267 989 грн. Дякуємо!

Фонд оплатив 5861 євро за типування крові і пошук донора, а також 50% вартості трансплантації – 79 340 євро, що дозволило провести трансплантацію до оплати МОЗ. Міністерство оплатило залишок рахунку в розмірі 79 340 євро.

__________

Важливо: всі підопічні, яким потрібна трансплантація кісткового мозку (стовбурових клітин) від неродинного донора, стоять в черзі МОЗ на оплату. Але рахунки клінік, які оплачує МОЗ, не включають авіаквитки, проживання, харчування. Також сім’ям в окремих випадках потрібна допомога з оплатою типування крові і пошуку донора, щоб дитина швидше полетіла на трансплантацію, або з оплатою додаткових рахунків за лікування (наприклад, коли виникають ускладнення і дитині призначають лікування, не включене в основний рахунок за трансплантацію). До 2018 року також відбувалися затримки оплати МОЗом, а грошей в бюджеті вистачало не на всіх. Тому ми відкриваємо адресний збір на кожну дитину.

__________

Пам’ятаємо

УСІ ДІТИ