fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Історія Насті

ДІАГНОЗ — Гостра мієлобластна лейкемія

 

Насті Панасенко із Запоріжжя 4 роки. Настя хворіє. З одного боку її організм, і кістковий мозок зокрема, атакує дуже агресивний мієлобластний лейкоз. З іншого боку – агресивна і високодозова хіміотерапія ФЛАГ, завдання якої – ввести Настю в тимчасову ремісію. Насті потрібен новий донорський кістковий мозок, інакше вона помре, як і багато інших дітей, яким не пощастило дочекатися допомоги. Вартість допомоги для Насті – 112 тис. євро. Саме стільки коштує пересадка клітин кісткового мозку від неспорідненого донора в Польщі, в клініці міста Бидгощ. І у нас є можливість допомогти.

 

– Мама, я дівцинка! Я знову дівцинка! – Настя постійно торкалася до своїх кіс і не могла ними натішитися. – Я дівцинка, мене більше не називатимуть хлопціком!

У серпні 2014 року Настя захворіла на лейкоз і лікувалася від нього аж до березня 2015 року. Вона пройшла безліч блоків хіміотерапії, кілька сеансів опромінення головного мозку і, звичайно, була весь цей час без волосся. Тому на дитячому майданчику лису Настю весь час називали хлопчиком. Може, зовсім ще маленькій Насті і було б все одно як її називають, але її мама дуже через це переймалася. Переживання передалися Насті, і ось результат: «Я дівцинка!».

Смаглява, з чорним кучерявими волоссям і з такими ж чорними блискучими очима. Це Настя під час ремісії, до того як її хвороба повернулася. Ніхто не знає, чому вона повернулася. Можливо, це наслідок променевої терапії, так теж буває. А можливо, рак просто виявився сильнішим. Зараз у дитини в крові 37% бластних, тобто хворих клітин, які розростаються, замінюючи собою здорові клітини крові, і вбивають дитячий організм.

– Мам, ну все, ну я полікувалась. Збилайся, післи додому! – Так говорила Настя в перші дні після повернення в лікарню в січні цього року.

Настя думала, що її привезли на планові обстеження, адже одного разу їй вже пообіцяли, що болісне лікування закінчилося. Але пройшло вже майже два місяці, а мама додому так і не збирається. Настя ображається на лікарів, дме губки, якщо їй боляче. Але починає їм і підігравати. Тепер з лікарями спілкується не мама, а Настя. Адже їй видніше, де болить. Настя також відповідає на телефонні дзвінки замість мами, якщо мама виходить з кімнати.

– Алло! Алло! Це Настя, я дивлюсь мультики залаз, «Лунтіка»! – Чую я в телефонній трубці.- Алло! Вам потлібна мама? Маму покликать? Ма-а-а-а-ама-а-а-а!

Настя любить поговорити, посміятися і побалуватися. Взагалі, за характером вона схожа на маленьку веселу мавпочку, яка любить стрибати й бігати. Але зараз замість мавпочки на нас дивиться маленьке перелякане дитинча з величезними чорними очима і в зворушливій «волохатій» жилетці. Маленька людина, від якої зараз мало що залежить, крім слухняності в прийомі ліків.

Щоб зупинити вбивчі бластні клітини, лікарі почали терміново вводити Насті важку високодозну хіміотерапію ФЛАГ. Ми не знаємо, скільки блоків хімії знадобиться Насті, скільки блоків вона витримає і чи увійде вона у ремісію взагалі. Ми сподіваємося, що увійде. І якщо це станеться, дівчинку потрібно буде дуже терміново везти до Польщі на пересадку кісткового мозку. 5-6 потенційних донорів у Насті вже є. І це одна з найкращих новин за останній час.

Дівчинка Настя знову втратила свої гарне волосся. Але волосся відросте. Врятувати б Настю. Давайте спробуємо зібрати потрібні 112 тис. євро. Це нам якраз під силу.

 

Фотограф: Павло Богданов

 

__________

Благодійники фонду зібрали для Насті 52 093 грн. Дякуємо!

Фонд оплатив 1 750 євро за запуск пошуку донора. МОЗ оплатив вартість трансплантації в розмірі 111 771 євро.

__________

Важливо: всі підопічні, яким потрібна трансплантація кісткового мозку (стовбурових клітин) від неродинного донора, стоять в черзі МОЗ на оплату. Але рахунки клінік, які оплачує МОЗ, не включають авіаквитки, проживання, харчування. Також сім’ям в окремих випадках потрібна допомога з оплатою типування крові і пошуку донора, щоб дитина швидше полетіла на трансплантацію, або з оплатою додаткових рахунків за лікування (наприклад, коли виникають ускладнення і дитині призначають лікування, не включене в основний рахунок за трансплантацію). До 2018 року також відбувалися затримки оплати МОЗом, а грошей в бюджеті вистачало не на всіх. Тому ми відкриваємо адресний збір на кожну дитину.

__________

Пам’ятаємо

УСІ ДІТИ