fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Історія Кіри

ДІАГНОЗ — Гостра лімфобластна лейкемія

 

У Кіри Вельтер з Донеччини рак крові, рецидив, їй потрібна трансплантація стовбурових клітин від неродинного донора. Рахунок клініки в Бидгощі на 108 225 євро має оплатити МОЗ, але це рахунок лише за лікування, він не покриває авіаквитки, оплату житла та інші супутні витрати. І родині потрібна наша з вами допомога.

 

— Мамо, що то? — маленька Кіра кидає іграшки й ховається у мами на руках.

— Салюти, Кірюш, — заспокоює мама.

2015 рік, у прифронтовому Бахмуті діти щоночі засинають під звуки салютів. Дворічна Кіра бачила салюти в мультиках і не розуміє, чому в небі не спалахують казкові вогники. Від того стає прикро і страшно.

Але мама й тато поруч і жодна війна не здатна вкрасти дитинство. Кіра росла, вчилась рахувати і малювала кумедних єдинорогів.

Потім прийшла хвороба. Усе тіло Кіри вкрилось червоними цяточками. Алергія — сказали лікарі. Через два тижні з’явились величезні синці. Здали аналізи. У крові було 82% ракових клітин. І почалась інша війна — за життя маленької дівчинки Кіри.

— Мамо, що то?

— Салюти, Кірюш. Ходімо дивитись.

Мама ставить Кіру на підвіконня. Та спирається руками на скло і зачаровано дивиться на кольорові вибухи в небі. 2017 рік, за вікнами сумського онковідділення день міста. Яскраві зірочки летять з неба на землю, і це зовсім не лякає. Хоч і гучно — так само, як колись вдома.

Кіра опинилась в Сумах наступного дня після того, як виявили рак. Батьки телефонували до кількох лікарень, просили взяти Кіру на лікування, тому що регіональний онкоцентр залишився на окупованій території. Вільне місце знайшлось в сумській лікарні.

Після хіміотерапії Кіра увійшла в ремісію через два тижні. Дуже рано, дуже небезпечно, і щоб хвороба не повернулась, довелось продовжити важке лікування — в Києві і в Сумах. Додому їхали з надією, що перемогли.

Через півроку, у січні 2019-го, аналізи стрімко впали. Рак повернувся, і щоб жити, потрібен новий кістковий мозок. В Україні трансплантації від неродинного донора не проводять, треба летіти до Польщі.

Кірі шість. Вона не боїться своєї хвороби. Навіть коли погано після ліків, сміється і намагається бігати по палаті. Страшно батькам.

Але ж ми з вами не залишимо їх наодинці у цій війні?

 

Фото: Катерина Шинкаренко

 

__________

Збір закритий 26.06.2019. Благодійники зібрали для Кіри 188 649 грн. Дякуємо!

Трансплантацію Кірі оплачує МОЗ. Зібрані кошти ми витратимо на допомогу дівчинці під час лікування або на потреби інших підопічних фонду.

__________

Важливо: всі підопічні, яким потрібна трансплантація кісткового мозку (стовбурових клітин) від неродинного донора, стоять в черзі МОЗ на оплату. Але рахунки клінік, які оплачує МОЗ, не включають авіаквитки, проживання, харчування. В окремих випадках сім’ям потрібна допомога з оплатою типування крові і пошуку донора, щоб дитина швидше полетіла на трансплантацію, або з оплатою додаткових рахунків за лікування (наприклад, коли виникають ускладнення і дитині призначають лікування, не включене в основний рахунок за трансплантацію). Тому адресний збір ми відкриваємо на кожну дитину.

__________

Пам’ятаємо

УСІ ДІТИ