fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Історія Каті

ДІАГНОЗ — Гостра гібридна лейкемія, група високого ризику

 

У Каті Наумчук з Житомира складна і небезпечна форма раку крові – гострий гібридний лейкоз. Каті обов’язково потрібна пересадка стовбурових клітин від неродинного донора, але в Україні це неможливо. Катю лікуватимуть у Вероні, це коштує 120 тис. євро. Рахунок клініки має оплатити МОЗ. Але авіаквитки, проживання та інші супутні витрати не включені в цей рахунок, і батькам потрібна допомога.

 

Катя прокидається і плаче. У неї часто змінюється настрій від прийому гормональних ліків, їй дуже погано від хіміотерапії і гірко без тата і сестри. Вона ще не вміє говорити і висловлювати все те, що відчуває. Залишається плакати.

У квітні у Каті з’явились висип, температура і слабкість. Педіатр подумав, що це алергія, а інфекціоніст сказав здати аналіз крові. Після результату аналізу дівчинка з мамою опинилась в онкогематологічному відділенні.

У Каті дуже рідкісний і складний тип лейкозу – біфенотиповий. Він поєднує в собі деякі характеристики і лімфобластного (ГЛЛ), і мієлоїдного лейкозу (ГМЛ), тому його важко лікувати. У кожного типу лейкемії свої протоколи лікування, в гібридному ж варіанті (який зустрічається у 5% всіх випадків лейкозу і то найчастіше у дорослих) можна піти по протоколу лікування ГМЛ, можна по ГЛЛ, можна брати ГМЛ і додавати компоненти від ГЛЛ – вибір терапії завжди індивідуальний і визначається характеристиками більшості бластних клітин.

Але головне, що в разі ремісії пацієнту рекомендується трансплантація, так як гібридні лейкози мають високий ризик рецидивів. Катя вже в комплексній ремісії, і це, за словами її лікаря, дуже добре. Тепер мала отримує високодозну хіміотерапію. Три найтяжчих блоки. Потім, вже в Італії, її чекає мегадозова терапія і трансплантація стовбурових клітин.

Батьки – медсестра в лікарні і механік на заводі – ледве зібрали і оплатили 5 тис. євро для типування крові Каті. Зараз потрібно якомога швидше оплатити пошук донора.

– Ви ж допоможете нам з донором? – в надії питає Ольга.

На фотографії мама Оля тримає дитину двома руками – м’яко і одночасно міцно. Щоб не впало, не вислизнуло з рук це найцінніше для неї життя.

 

Фото: Ксенія Литвиненко

 

__________

Збір закритий 19.10.2018. Благодійники фонду зібрали для Каті 221 524 грн. Дякуємо!

Батьки самостійно сплатили 5 тис. євро за типування крові і 8 тис. євро за запуск пошуку донора. МОЗ оплатив рахунок за трансплантацію.​

Станом на 1 жовтня 2019 р. ми надали родині допомогу з оплатою проживання в Італії на суму 1 400 євро. Залишок зібраних коштів ми витратимо на потреби родини Каті або інших підопічних.

__________

Важливо: всі підопічні, яким потрібна трансплантація кісткового мозку (стовбурових клітин) від неродинного донора, стоять в черзі МОЗ на оплату. Але рахунки клінік, які оплачує МОЗ, не включають авіаквитки, проживання, харчування. Також сім’ям в окремих випадках потрібна допомога з оплатою типування крові і пошуку донора, щоб дитина швидше полетіла на трансплантацію, або з оплатою додаткових рахунків за лікування (наприклад, коли виникають ускладнення і дитині призначають лікування, не включене в основний рахунок за трансплантацію). Тому ми відкриваємо адресний збір на кожну дитину.

__________

Дякуємо за допомогу

УСІ ДІТИ