fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Історія Ігоря

ДІАГНОЗ — Набута трилінійна апластична анемія. Важка форма, рецидив

 

Це Ігор Козак, йому 16 років. В нього набута трьохросткова апластична анемія. Ця хвороба вражає кістковий мозок Ігоря і повільно вбиває його. Але це можна зупинити за допомогою пересадки здорових донорських клітин кісткового мозку. Операцію Ігорю зможуть провести тільки за кордоном, тому ми збираємо для цього 120 тисяч євро. Не можна дозволити якійсь там хворобі косити наших хлопців.

 

Ситуація така: Ігор із села Йосипівка Вінницької області. Його мама народила і виростила сімох дітей (молодшій 15 років, старшому – 26 років), які вже народили їй п’ятьох онуків. Все життя мама Ігоря працювала на цукровому заводі, але тепер взяла відпустку по догляду за дитиною: її тепер вже немаленького сина треба весь час тримати під контролем, весь час за ним слідкувати і возити при необхідності до обласної лікарні.

Батько Ігоря був лісником. Був лагідним і люблячим татом, готовим завжди захистити своїх дітей. Але помер 7 років тому від саркоми. Рак знищив молодого чоловіка за пів року і цю втрату Ігор пережив вкрай важко. Що говорити, трагедія сильно вплинула на всю родину.

«Я думала, що двічі в таку біду ми не втрапимо. Але три роки тому Ігорю раптово стало погано. Він пожовтів, ослаб, в нього почали кровити ясна. Виявилося, що це анемія, і в сина катастрофічно низькі тромбоцити», – згадує Олена, матір Ігоря.

Хлопця декілька місяців лікували у лікарні. Хвороба нібито відступила, але навесні минулого року чомусь повернулася. «Раніше в нас була амбулаторія в селі і можна було здавати аналізи і контролювати стан Ігоря. Але тепер її закрили. Так що в нас свої маячки: як тільки починають кровити ясна, то зразу збираємося до Вінниці на переливання. Це 2 години їзди в одну сторону».

Як реагує на хворобу Ігор? Ходить до школи, регулярно ходить на тренування по футболу та баскетболу, і копирсається у своєму мотоциклі. Взагалі, директор спортзалу довго гнав Ігоря в шию, тому що не мають діти з таким діагнозом займатися спортом. Але Ігор впертий. Його виганяли, а він повертався. Він повертався до тих пір, поки директор на махнув рукою: «нехай цей божевільний впертий хлопчина займається, якщо це дає йому сили».

Лікарі сказали, що хвороба пригнічує всі функції кісткового мозку Ігоря. Він не зможе перерости цю хворобу і весь час прикриватися спортом, йому потрібно пересаджувати нові донорські клітини. З понад трьох мільйонів гривень на операцію мама Олена змогла назбирати 40 тисяч гривень. Це завдячуючи походам до місцевої адміністрації, публікаціям у районній газеті, проханням про допомогу на «однокласниках» і зусиллям численних братів та сестер. 40 тисяч гривень. Їх не вистачить навіть на типування крові для Ігоря.

Але якщо по краплині – гривня до гривні – підключимось ми, то все вийде. Давайте спробуємо.

 

Фото: Катерина Чумак

 

__________

Благодійники фонду зібрали для Ігоря 88 873 грн. Дякуємо!

Фонд оплатив 30 тис. євро за типування і пошук донора. Трансплантацію кісткового мозку в розмірі 95 тис. євро повністю оплатив МОЗ.

З вересня 2017 р. по травень 2018 р. фонд виділяв родині матеріальну допомогу на проживання і харчування в Італії – всього 5 750 євро.

Станом на 1 жовтня 2019 р. фонд також надав допомогу з оплатою проживання і харчування під час контрольних візитів – 11 070 грн і оплатив 30 000 грн за лікування.​

__________

Важливо: всі підопічні, яким потрібна трансплантація кісткового мозку (стовбурових клітин) від неродинного донора, стоять в черзі МОЗ на оплату. Але рахунки клінік, які оплачує МОЗ, не включають авіаквитки, проживання, харчування. В окремих випадках сім’ям потрібна допомога з оплатою типування крові і пошуку донора, щоб дитина швидше полетіла на трансплантацію, або з оплатою додаткових рахунків за лікування (наприклад, коли виникають ускладнення і дитині призначають лікування, не включене в основний рахунок за трансплантацію). До 2018 року також відбувалися затримки оплати МОЗом, а грошей в бюджеті вистачало не на всіх. Тому адресний збір ми відкриваємо на кожну дитину.

__________

Дякуємо за допомогу

УСІ ДІТИ