fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Історія Дениса

ДІАГНОЗ — Гостра гібридна лейкемія, група високого ризику

 

Друзі, у нас є новий підопічний – Денис Якименко. Йому 14 (майже 15), і він з Києва. Наприкінці минулого року з Денисом сталася біда: у нього виявили рідкісний і складний тип лейкозу. В його випадку лікування лише одне: хіміотерапія та пересадка кісткового мозку. У Дениса немає спорідненого донора, тому оперувати хлопчика будуть за кордоном. Денис поїде до клініки у Вероні, операція коштує 115 тис. євро. Допоможемо?

 

– Знаєш, мамо, поки я не захворів, то навіть не розумів, як багато можуть дозволити собі здорові люди, – сказав недавно Денис. 

Це осмислена та вистраждана фраза. Ще влітку це був сильний та міцний підліток. Він вивчав німецьку в Гете-Інституті та готувався до поїздки на навчання до Німеччини. А взимку він поїхав би кататися на лижах і сноуборді з татом Валерієм і молодшим братом Артемом. Але у жовтні він захворів.

Це гострий біфенотипічний лейкоз, або, по-простому, гібридний. Він поєднує у собі характеристики і лімфобластного, і мієлоїдного лейкозу, тому його важко лікувати. У лімфобластного та мієлоїдного лейкозу свої протоколи лікування, у гібридному ж варіанті (який зустрічається у 5% всіх випадків лейкозу, і то найчастіше у дорослих) доводиться «імпровізувати», вибір терапії тут завжди індивідуальний.

Дениса відразу поклали до лікарні та почали курс хіміотерапії. І ось сильний та міцний підліток зростом 181 см вже не може встати з ліжка, не може стояти без підтримки, не може сам дійти до душа. Дорослий хлопець вимушено став дитиною, яка повністю залежить від маминого догляду та волі лікарів. Це неймовірно важко.

– Спочатку у Дениса були питання на тему «Чому я?», але ці розмови не мають сенсу. Це вже сталося, і тепер нам потрібно виходити з цієї ситуації, пережити її. Виконувати приписи лікарів, готуватися до пересадки, бути спокійними та впевненими у собі. Денис не відразу, але прийняв це, – розповідає Юлія, мама Дена. 

Пацієнтам з такою формою лейкозу найчастіше призначають трансплантацію кісткового мозку, оскільки самостійно організм людини не в змозі впоратися з цією хворобою. Але ТКМ потрібно проводити відразу ж після досягнення ремісії, утримувати її при такому діагнозі вкрай складно, тим більше складно досягти її повторно. Дениса у разі швидкої оплати операції прийме італійська клініка. Кров хлопчика вже відправили на типування та запустили процес пошуку донора – батьки самі зібрали необхідну для цього суму серед колег, друзів, однокласників і просто небайдужих людей.

У лікарні складно. Наслідки хіміотерапії даються нелегко. До того ж у лікарні ще й нудно. Але Дену дуже добре даються мови: у нього чудова англійська та німецька. Якщо попереду Італія, значить, треба зайнятися і італійською. Хлопець відволікає себе онлайн-уроками. Правда, складно відволіктися від того, що саме чекає на нього у цій країні. Хлопчик не любить замкнутих просторів і боїться потрапити до стерильного боксу.

– Але я кажу йому: «Ти будеш там не сам, там буду я. І це всього лише на місяць, а потім ми будемо, за можливості, багато гуляти. І потім, ти не один такий, кому судилося потрапити і пережити бокс. Інші впоралися і ти впораєшся», – додає мама.

Добрий, м’який, урівноважений і спокійний Ден дуже схожий на маму. Він погоджується разом з нею іти у цей непростий бій. Чи страшно їм? Страшно. Але сім’я робить все можливе, щоб впоратися з недугом. Ми ж з вами зробимо все можливе, щоб життя 14-річного пацана не залежало від грошей. Адже у Дена попереду не лише Італія, але і Німеччина, і все життя.

 

Фотограф: Ірина Лацис

 

__________

Благодійники фонду зібрали для Дениса 46 405 грн. Дякуємо!

Фонд оплатив 13 200 євро за ТКМ. Решту вартості трансплантації (101 800 євро) оплатила родина.

Станом на 1 березня 2019 р. фонд надав допомогу 120 євро на транспортні витрати родини, а також 190 євро на проживання під час контрольних візитів.

__________

Важливо: всі підопічні, яким потрібна трансплантація кісткового мозку (стовбурових клітин) від неродинного донора, стоять в черзі МОЗ на оплату. Але рахунки клінік, які оплачує МОЗ, не включають авіаквитки, проживання, харчування. В окремих випадках сім’ям потрібна допомога з оплатою типування крові і пошуку донора, щоб дитина швидше полетіла на трансплантацію, або з оплатою додаткових рахунків за лікування (наприклад, коли виникають ускладнення і дитині призначають лікування, не включене в основний рахунок за трансплантацію). До 2018 року також відбувалися затримки оплати МОЗом, а грошей в бюджеті вистачало не на всіх. Тому адресний збір ми відкриваємо на кожну дитину.

__________

Дякуємо за допомогу

УСІ ДІТИ