fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Історія Дениса

ДІАГНОЗ — Анемія Даймонда-Блекфена

 

Це Денис Семчук з невеликого села Брустурів Івано-Франківської області. У лютому йому буде 5. У Дениса важке рідкісне гематологічне захворювання – анемія Даймонда-Блекфана. Без пересадки кісткового мозку від неродинного донора хлопчик проживе недовго. А з успішною пересадкою одужає і буде жити. Але це коштує 115 тис. євро в польській клініці Бидгоща, тому що в Україні ці операції поки не роблять. Ми допомагаємо Денису і терміново збираємо йому 3 тис. євро на пошук донора і потім 111, 778 тис. євро на операцію, якщо її не встигне оплатити держава. Допоможіть Денису і ви.

 

– Дам вам кропиви! Що ви мене постійно тюкаєте, що не бачте, в мене всі руки сині?! – маленький Денис вичитує за уколи медсестер.

– Малий, виростеш великий и здоровий, то принесеш ще нам кави, а не кропиви, – ніжно і сумно посміхається медсестра.

Денис був зовсім крихітним хлопчиком, коли лікарі виявили у нього критично низький рівень гемоглобіну і відсутність ретикулоцитів. Після безлічі аналізів в 9-місячного Дениса діагностували анемію Даймонда-Блекфана. Хворобу, яку лікують гормонами-глюкокортикоїдами або ж, якщо терапія не допомагає, пересаджують пацієнтові клітини донорського кісткового мозку. Денису терапія не допомогла.

Тепер Денис очікує вдома на пересадку і раз на місяць долає з мамою непростий 4-годинний шлях на автобусі до лікарні Івано-Франківська і 4 години назад. У лікарні йому переливають донорську кров, завдяки якій він живе вже 4 роки, але яка критично підвищує йому рівень заліза і садить печінку і серце. «Що це мене постійно колють, коли я вже поїду у Польщу?!», – смішно по-дорослому обурюється Денис. «Поїдеш, синку, коли будуть на це гроші», – відповідає мама Ліля.

У Брустурові, старовинному селі Гуцульщини, живе менше півтори тисячі людей. У ньому немає назв вулиць і номерів будинків, більшість людей не користується інтернетом, в ньому немає великих грошей. За 4 роки хвороби Дениса селяни вже звикли до того, що дитина хвора. А коли допомагали, то допомагали чим могли: «по парі гривень». Зараз немає і цього.

Люди їдуть з Брустурова на заробітки і більше не повертаються. Особливо чоловіки.

Лілі ж тікати немає куди.

 

Фото: Артем Руско

 

__________

Благодійники фонду зібрали для Дениса 122 336 грн. Дякуємо!

Сім’я заплатила за пошук донора 2 430 євро. Першу трансплантацію кісткового мозку в розмірі 112 тис. євро повністю оплатив МОЗ. За другу ТКМ клініка ще не виставила рахунок. Так як лікування було повністю оплачене, то гроші, зібрані для Дениса, ми витратили на допомогу іншим підопічним.

__________

Важливо: всі підопічні, яким потрібна трансплантація кісткового мозку (стовбурових клітин) від неродинного донора, стоять в черзі МОЗ на оплату. Але рахунки клінік, які оплачує МОЗ, не включають авіаквитки, проживання, харчування. Також сім’ям в окремих випадках потрібна допомога з оплатою типування крові і пошуку донора, щоб дитина швидше полетіла на трансплантацію, або з оплатою додаткових рахунків за лікування (наприклад, коли виникають ускладнення і дитині призначають лікування, не включене в основний рахунок за трансплантацію). Тому ми відкриваємо адресний збір на кожну дитину.

__________

Пам’ятаємо

УСІ ДІТИ