fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Історія Артема

ДІАГНОЗ — Гострий лімфобластний лейкоз

 

Артему Могилі 7 років. Щоб перемогти рак крові, потрібна трансплантація стовбурових клітин від неродинного донора. Артема готова прийняти клініка у Вероні, рахунок за лікування — 125 тис. євро. Ми сподіваємось, що засідання комісії МОЗ відбудеться у найближчі тижні і трансплантацію оплатить держава. Але проживання і харчування не включені в цей рахунок, і батькам потрібна допомога.

 

Вперше Артем потрапив до лікарні три роки тому. Виявили гострий лімфобластний лейкоз, або рак крові. Лікування було складним і тривалим — спочатку в Полтаві, потім в Києві. Поступово хвороба відступила, залишились лише контрольні обстеження.

Артем повернувся до дитинства. Піклувався про кота Мурчика, обожнював курчат і радо допомагав батькам доглядати за ними.

1 вересня минулого року Артем пішов до першого класу. 4 вересня дитинство знову закінчилось. Контрольна пункція показала рецидив. Артем з мамою повернувся до добре знайомої палати в Полтавській обласній лікарні.

І почався відлік важких, схожих один на одного днів. Перший блок хіміотерапії, другий, третій. Від агресивних препаратів болять ніжки і спина, від гормонів весь час хочеться їсти і поганий настрій. Дуже хочеться вийти з палати, але не можна, і Артем рахує дні до кінця блоку, щоб прогулятись коридором відділення.

Зараз добігає кінця сьомий блок. Єдине, що допомагає Артему відволіктись, — телефон. Там ігри і безліч фотографій Італії: красиві парки і багато атракціонів. Покататись на американських гірках — його заповітна мрія.

Мама Світлана зітхає. Хвороба вже давно перетворила їхнє життя на ті самі американські гірки. Зліт. Падіння. Трансплантація. Остання найважча вершина, підніматись на неї страшно, але вона — єдиний шанс жити далі.

Щоб піднятись, потрібна допомога.

 

Фото: Катерина Трегубова

 

__________

Збір закритий 01.03.2019. Благодійники зібрали для Артема 138 085 грн. Дякуємо!

Трансплантацію Артему оплатив МОЗ. Фонд оплатив 19 643 грн за авіаквитки для сім’ї, надав матеріальну допомогу 9 822 грн на проживання і оплатив 85 728 грн за перевезення тіла Артема до України з Італії. Залишок коштів ми спрямували на допомогу іншим підопічним.

__________

Важливо: всі підопічні, яким потрібна трансплантація кісткового мозку (стовбурових клітин) від неродинного донора, стоять в черзі МОЗ на оплату. Але рахунки клінік, які оплачує МОЗ, не включають авіаквитки, проживання, харчування. Також сім’ям в окремих випадках потрібна допомога з оплатою типування крові і пошуку донора, щоб дитина швидше полетіла на трансплантацію, або з оплатою додаткових рахунків за лікування (наприклад, коли виникають ускладнення і дитині призначають лікування, не включене в основний рахунок за трансплантацію). Тому ми відкриваємо адресний збір на кожну дитину.

__________

Пам’ятаємо

УСІ ДІТИ