fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Твої 50 гривень допоможуть дитині одужати

Допомогти
13 Січня 2021

На кінець 2020 року онкохворі діти отримали від держави лише 8 препаратів зі 131

Протягом усього четвертого кварталу помітне місце в роботі фонду посідала проблема затримки препаратів, закуплених за кошти держбюджету–2020. Нагадаємо, закупівельний процес у 2020 році розпочався лише у червні. Тому навіть у грудні ліки, що мали бути закуплені за бюджетні кошти, так і не надійшли. Зі 131 позиції до лікарень, де лікуються онкохворі діти, на кінець року поступило лише 8. При цьому в лікарнях вичерпалися залишки ліків, які були закуплені раніше. Настала критична ситуація з протигрибковими, антибактеріальними та хіміотерапевтичними препаратами, нестачу яких ― завдяки вашій  допомозі ― досі намагається перекрити наш фонд.

Лише у четвертому кварталі ми забезпечили 13 онковідділень ліками, які не надійшли вчасно за держзакупівлями, на 8,38 мільйона гривень.

Серед найбільших витрат ― купівля таких протипухлинних препаратів, як вінкристин, цитарабін, етопозид, третиноїн, треосульфан. Останні два доводиться купувати за кордоном, тому що в Україні їх можна отримати лише в рамках держзакупівель, вони не продаються вільно в наших аптеках.

Також через пізній початок закупівельного процесу та недосконале законодавство за бюджет 2020 року не вдалося закупити 24 номенклатурні позиції зі 131 і фінансування, яке на це виділяли з державного бюджету, «згоріло» ― тобто повернулося до загального бюджету.

30 грудня набули чинності зміни до бюджетного законодавства, які дозволяють перенести невикористаний залишок коштів на наступний рік. Але, на думку Міністерства охорони здоров’я України, цією нормою неможливо буде скористатися стосовно бюджету 2020 року, тому що спочатку потрібно внести зміни до великої кількості підзаконних актів. Як результат, зараз ми разом з експертами при МОЗі шукаємо можливість закупити найбільш критичні з 24 позицій за рахунок коштів, що залишилися невикористаними з бюджету 2019 року.

 

Централізовані державні закупівлі – це складний, комплексний, забюрократизований процес, у якому беруть участь багато сторін і на кожному етапі якого ― від затвердження номенклатури до розвезення ліків – регулярно виникають затримки. Ми докладаємо всіх зусиль і робимо все від нас залежне, щоб пришвидшити цей процес та зробити його більш ефективним.

Читайте також

ВСІ НОВИНИ