fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Історія Владика

ДІАГНОЗ — Набута апластична анемія, надважка форма

 

Владику Коновалову з Броварів 3 роки. Хлопчик хворіє на апластичну анемію надважкої форми, і йому не вижити без своєчасної пересадки кісткового мозку від неспорідненого донора. Ми будемо лікувати Владика в італійській клініці, тому що в Україні подібні операції не проводяться. Але нам потрібно зібрати для цього 140 тис. євро.

 

– Здрастуй, палато! Палато, прощавай! До зустрічі! – так маленький Владик спілкується з лікарнею.

Він приїжджає сюди раз на тиждень на переливанні крові (R-маси та тромбоконцентрата). Його власний кістковий мозок не виробляє необхідні клітини крові, тому життя Владика вже більш ніж півроку рятують донори крові. У момент переливання донорської крові дитина починає рожевіти і буквально оживає. Цього запасу вистачає на 4 дні. І Владик тепер не боїться переливань крові та уколів, це вже стало звичкою.

Ще Владик навчився не боятися лікарів. Коли він вперше потрапив до реанімації, то його маму до нього не пустили. Він, прив’язаний до ліжка, 5 днів сходив з розуму, плакав і кричав, що його мама пішла. А коли мама нарешті прийшла, Владик її не впізнав. Після такого стресу дитина не підпускала до себе навіть психолога – білий халат викликав у хлопчика жах. Але минає і це.

– А як тебе звати? – Владик миттєво пускає бісиків очима черговій медсестрі.

Єдине, до чого не може звикнути малюк, так це до того, що поки він лежить у лікарні, поряд з ним немає його сестрички-двійнятка Софії. Діти дуже близькі, і розлука дається їм вкрай важко. «Де Софія? Чому вона не тут?». Відповісти на це питання мамі Владика важче, ніж пояснити синові, чому він так тяжко хворіє.

Владик захворів у лютому. Раптові синці, незрозуміла рана на нозі, кровотеча з десни і висока температура спочатку не збентежили лікарів. Вони не зробили дитині аналіз крові і сказали лікувати вдома. До лікарні Владик потрапив уже в такому стані, коли лікарі-реаніматологи не дають жодних прогнозів. Він не бачив і не ходив. Довгоочікуваний аналіз крові висвітлив катастрофічно низькі показники всіх клітин крові. Кістковий мозок був буквально порожнім.

Набута апластична анемія надважкої форми, визнали лікарі. Це означає, що організм дитини не спроможний виробляти необхідні для життя клітини. Це означає, що консервативне лікування медикаментами йому не допоможе. Це означає, що Владика зможе вбити будь-яка інфекція. Що він може стекти кров’ю просто тому, що він активна дитина, і його мета – розідрати коліна та лікті в боротьбі з кутами.

Переливання крові не можуть допомагати вічно. Може допомогти пересадка донорського кісткового мозку. Це коштує 140 тис. євро, батьки змогли зібрати десяту частину від цієї суми. Але разом ми зможемо більше.

 

Фото: Ірина Лацис

 

__________

Благодійники фонду зібрали для Владика 186 779 грн. Дякуємо!

Батьки оплатили 30 тис. євро за типування крові і пошук донора. З них 23 546 євро повернулись родині після смерті Влада. Фонд оплатив 55 448 євро – 50% вартості трансплантації. Ці гроші повернулись в повному обсязі, і фонд витратив їх на потреби інших підопічних.

__________

Важливо: всі підопічні, яким потрібна трансплантація кісткового мозку (стовбурових клітин) від неродинного донора, стоять в черзі МОЗ на оплату. Але рахунки клінік, які оплачує МОЗ, не включають авіаквитки, проживання, харчування. Також сім’ям в окремих випадках потрібна допомога з оплатою типування крові і пошуку донора, щоб дитина швидше полетіла на трансплантацію, або з оплатою додаткових рахунків за лікування (наприклад, коли виникають ускладнення і дитині призначають лікування, не включене в основний рахунок за трансплантацію). До 2018 року також відбувалися затримки оплати МОЗом, а грошей в бюджеті вистачало не на всіх. Тому ми відкриваємо адресний збір на кожну дитину.

__________

Пам’ятаємо

УСІ ДІТИ