fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Історія Олени

ДІАГНОЗ — Гостра лімфобластна лейкемія

 

13 років – чудовий вік. Діти зростають, стають підлітками, все вирує і крутиться. У Оленки ж все зупинилося. Школа, друзі, хлопці, подружки, книжки, “все складно з”: усе залишилось у березні цього року, коли лікарі діагностували Олені рак крові.

Зараз життя Олени – це лікарня. Це коли ти майже весь час знаходишся у палаті, щоб не підхопити якусь інфекцію. Це коли ти більше не ходиш до школи і не навчаєшся, тому що в лікарні з тобою нікому займатися.

Це хіміотерапія. Коли ти спортсменка, із баскетболом та волейболом за плечима, не можеш піднятися з ліжка від слабкості та запаморочень. Коли уся твоя ротова порожнина у виразках і ти не можеш розмовляти, їсти, пити. Коли катетер можуть поставити лише з 3-4 разу, і це неймовірний біль.

Це коли тебе заразили на гепатит С після вливання донорської крові. Коли ти гладшаєш на очах від кінської дози гормональної терапії. Коли мама виховує тебе сама і не має більше змоги працювати, тому що вона доглядає за тобою весь час, як за малою дитиною.

Коли твоє розкішне довге волосся рідшає кожен день, а ти не можеш втримати сліз і не даєш їх підстригти до останнього. Ховаєш рідкі пір’ячка волосся під хустку, але не відстригаєш. А коли нарешті все відрізано, плачеш декілька днів.

Коли твою хворобу є шанс вилікувати тільки за допомогою операції, котра коштує космічних грошей і не проводиться у твоїй країні. Коли 14 років може вже ніколи не виповнитися.

Ось стисло і все про життя Олени Крутій у 13 років. Про це навряд писатимеш у статусі “ВКонтакті”, фото з онковідділення не цікаві читачам Instagram. Це, сповнене болем і страхом, боротьбою та витримкою життя залишається схованим від соцмереж. І схованим і непоміченим однокласниками Олени.

Олена самотня. Спочатку однокласники та подружки телефонували дівчинці і підтримували її, а одного разу навіть приїхали до лікарні, відвідати. Але зараз ніхто не телефонує і не приїздить. Та навіть не пише. Зовсім. Мама Олена, звичайно, намагається пояснити дочці, що це не тому, що діти злі або байдужі, а тому що вони бояться. Їм страшно телефонувати подружці, котра лікується від раку вже більше півроку, і питати як у неї справи. Страшно сказати щось не те. Страшно, бо дорослі не навчили правильно сприймати та приймати такі ситуації – не вміють самі та не навчили своїх дітей бути чутливими та небайдужими.

Але Олені дуже важко все це пояснити, і тому коли телефон не дзвонить, їй дуже самотньо. А коли немає грошей на операцію, їй дуже страшно. Олена тихенько вивчає італійський розмовник, вишиває, робить оригамі та збирає пазли.

А ми збираємо гроші на таку потрібну Олені операцію.

Олено, ти не самотня. У тебе є ми.

 

Фотограф: Катерина Чумак

 

__________

Благодійники фонду зібрали для Олени 223 046 грн. Дякуємо!

Фонд оплатив типування крові, пошук донора і трансплантацію в розмірі 122 тис. євро. МОЗ пізніше оплатив за трансплантацію 92 тис. євро, і 65 тис. євро з оплачених фондом повернулись.

Також фонд оплатив 1737 євро за проживання родини в Пізі в період з січня по квітень 2017 р. і за транспортні витрати на візит бабусі Олени до Італії.

__________

Важливо: всі підопічні, яким потрібна трансплантація кісткового мозку (стовбурових клітин) від неродинного донора, стоять в черзі МОЗ на оплату. Але рахунки клінік, які оплачує МОЗ, не включають авіаквитки, проживання, харчування. Також сім’ям в окремих випадках потрібна допомога з оплатою типування крові і пошуку донора, щоб дитина швидше полетіла на трансплантацію, або з оплатою додаткових рахунків за лікування (наприклад, коли виникають ускладнення і дитині призначають лікування, не включене в основний рахунок за трансплантацію). До 2018 року також відбувалися затримки оплати МОЗом, а грошей в бюджеті вистачало не на всіх. Тому ми відкриваємо адресний збір на кожну дитину.

__________

Пам’ятаємо

УСІ ДІТИ