fbpx

We take care of your privacy

We use cookies to offer you a better experience of using our website and helping children. But we won’t do that without your permission.

You can read more in our Privacy Policy and update your choices at any time by going to Privacy settings in your browser.

I accept cookies
Close

Історія Діми

ДІАГНОЗ — Т-лінійний гострий лімфобластний лейкоз, пізня ремісія

Оновлено: 22 січня 2016 р. Дімі провели трансплантацію стовбурових клітин від неродинного донора, і вже 26 серпня він повернувся додому. Наприкінці 2018 року у Діми стався рецидив, йому потрібна повторна трансплантація.

__________

Благодійники фонду зібрали для Діми 32 803 грн. Дякуємо!

Фонд оплатив 25 тис. євро за типування крові і пошук донора, батьки – ще 5 тис. євро за пошук донора. МОЗ оплатив вартість трансплантації в сумі 95 тис. євро.

Станом на 1 березня 2019 р. фонд сплатив 576 євро за проживання родини в Італії і надава матеріальну допомогу 350 євро на харчування.

__________

Важливо: всі підопічні нашої програми закордонного лікування, яким потрібна трансплантація кісткового мозку (стовбурових клітин) від неродинного донора, стоять в черзі МОЗ на оплату. Але інколи у дитини немає часу чекати – оплати затримуються, в бюджеті не вистачає грошей на всіх. А ще сім’ям в окремих випадках потрібно самостійно оплачувати типування крові і пошук донора, платити за зйомну квартиру і харчуватись. Тому ми відкриваємо адресний збір на кожну дитину.

__________

Дімі Зубкову 8 років, у нього – Т-лінійний гострий лімфобластний лейкоз, і йому потрібна трансплантація клітин кісткового мозку від нерідного донора. Діма захворів навесні цього року – дуже раптово і дуже стрімко. Хлопчикові відразу провели перший протокол лікування, він переніс хіміотерапію, але дуже пізно увійшов у ремісію – на 52-й день. Лікарям нічого не залишалося робити, окрім як призначити дитині пересадку – його власний кістковий мозок не впорається з агресивною хворобою.

Зараз хлопчикові проводять відразу три блоки високодозової хіміотерапії, щоб підготувати дитину до трансплантації. Так як в Україні такі операції не роблять, ми лікувати Діму в італійській клініці в Генуї. Нам потрібно зібрати для цього 125 тисяч євро.

– У мене є хом’як Кроулі. Зараз він таке почав творити! Будує будиночки з папірця!- Захоплено розповідає Діма. Він трохи гаркавить, через що деякі слова у нього звучать з іноземним акцентом.- Кидаєш йому папірець, він гризе, гризе – і побудував будиночок.

Діма сидить схрестивши ноги на лікарняному ліжку, перед ним лежить ноутбук. Поки його мама розповідає тележурналісту історію хвороби Діми, хлопчик сидить до камери боком у великих навушниках і не відривається від екрану. Немов усе, що тут розповідають, його не стосується. Правда, іноді Діма раптово вривається в бесіду зі своїми ремарками, після чого стає зрозуміло, що він тільки робить вигляд, що дуже зайнятий. Насправді він не пропускає жодного слова і дуже добре розбирається у своїй хворобі.

Він дуже розумний, дуже добре вчиться, але дуже потайливий. Мама Дмитрика розповідає, що хлопчик не вилазить з ноутбука і планшета, хоча він дуже товариський і любить грати з іншими дітьми. Його тато програміст, тому всі телефонні розмови з сином теж зводяться до комп’ютерів. Це Діма їх зводить до комп’ютерів.

Він може нервувати через те, що прикутий до крапельниці і не може вийти погуляти, але після курсу лікування все одно сидить у своєму ноутбуці в палаті. Тому що в світі ігор та інтернету хвороби ніби як немає.

Діма захворів дуже раптово. Спочатку у нього був грип, потім захворіли кістки, через що хлопчикові зробили необхідні аналізи крові, а потім і пункцію. Аналізи показали критично низький рівень лейкоцитів і 88% бластних (простими словами – ракових) клітин. І понеслося.

– Перший місяць Діма дуже плакав і звинувачував мене у своїй хворобі. Казав, що він не захворів би, якби ми не здали аналізи.

Звичайно, Діма б захворів. І віртуальний світ не захистить дитину від лікування і його наслідків. Зараз хлопчик отримав другий блок високодозової хіміотерапії, через яку його рот і горло вражені стоматитом. Він не може їсти, схуд на 4 кг, лежить під крапельницями і страждає від болю і високої температури.

Від цього болю він не сховається нікуди. Як не сховається і від смертельного раку без пересадки донорського кісткового мозку. Діма з легкістю проходить всі рівні комп’ютерних стратегій, зі спритністю вирішує математичні задачі, але перемогти рак без нашої допомоги не зможе. Давайте допоможемо.

P.S. Фотограф – Аліна Кондратенко

Текст – Олена Сініцина