fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Твої 50 грн можуть допомогти дітям одужати

Допомогти
4 Вересня 2019

Інтерв’ю з друзями фонду. Дар’я Черкашина

Як спортивні виклики можуть змінити ваше життя і водночас допомогти дітям одужати? Про це знає наша благодійниця і друг фонду Дар’я Черкашина.

Дар’я – амбіційна дівчина. Колись кримчанка переїхала з Севастополя до Києва, перейшла з російської на українську мову, стала відомим фахівцем. Нині Дар’я – директорка з маркетингу та комунікацій платформи публічних закупівель ProZorro.

Дар’я за останні кілька років вже тричі ставила перед собою великі спортивні цілі: пробігти 10 км, піднятися на гору Казбек, сісти в шпагат. Щоразу вона робила це заради важливої мети – допомогти онкохворим дітям.

Під кожну активність Дар’я створювала кампанію зі збору коштів на нашій платформі SuperTeam і, як талановита комунікаційниця, активно просувала свої кампанії у соцмережах. Ділилася досвідом і перебігом збору коштів, просила друзів і знайомих підтримати її зусилля благодійними внесками, закликала інших приєднатися до чергового спортивного виклику. І ось результат: за цей час Дар’я разом з друзями допомогла дітям майже на 80 000 грн.

Яких зусиль потребує організація благодійної кампанії та як досягати складних цілей? Дар’я розповідає про свої виклики і пригоди у бліц-інтерв’ю нашому фонду.

– В серпні ти створила вже третю благодійну кампанію на допомогу дітям. Що тебе мотивує організовувати такі події?

Для мене благодійні кампанії — це можливість зробити світ трохи краще. А з часом я зрозуміла, що всі ці кампанії потрібні насамперед мені самій. Від кожної такої кампанії я отримую натхнення, посилюю свою віру в людей, в себе та в те, що світ набагато краще, ніж може здаватися.

Я могла б допомагати власними коштами і не заморочуватися організацією благодійних кампаній. Але відправити гроші — це майже нуль роботи та 2 кліки на сайті. Тимчасом як власна кампанія викликає нові почуття та емоції, дає новий досвід і знайомства. Зрештою, це зовсім інші суми допомоги.

Для організації власної кампанії треба знайти ідею, влаштувати активність та мотивувати інших зробити внесок. Це дуже непросто на кожному з етапів. Тому такий процес надовго запам’ятається.

Найцікавіше в моєму благодійному досвіді – це те, що люди, які підтримують мої кампанії благодійними внесками, починають бігати разом зі мною або ставлять собі власні виклики. І досягають набагато більшого, ніж я!

 

– Чи виникав у тебе коли-небудь страх, що не вдасться зібрати гроші?

Виникав під час першої кампанії. Але після старту пройшов сам собою — люди відгукувались і підтримували, хто грошима, хто емоційно або просто лайк-репост. Це дуже мотивує не зупинятися.

Перед новими стартами завжди кажу собі, що найстрашніше, що може статися, — я зберу нуль гривень. Що ж, зроблю висновки й вирушу далі.

Знаєте, що справді є страшним? Наприклад, ризик провалитися в розлом на льодовику під час сходження на гору. Цей страх зрештою рятує, змушує готуватися ретельніше до походу в гори та бути обережнішим.

Усі інші страхи — не зібрати достатньо грошей чи зганьбитися і не виконати заплановане —міфічні й тільки заважають отримати цікавий досвід та емоції. Я завжди намагаюся йти напролом крізь такі страхи. Просто роблю перший крок, а далі затягує.

 

– Як думаєш, чому люди підтримують благодійні кампанії?

Люди підтримують те, що їх надихає, в тому числі і на власні старти. Лайком, репостом, грошима люди дякують за приклад і хочуть підтримати ще й автора кампанії, не тільки безпосередньо підопічних фонду.

Тому кожна кампанія для мене — це маленька історія.

☑️ Під час першої кампанії у 2017 році я вирішила почати бігати і поставила за мету 10 км на марафоні. Я їх пробігла й точно знаю, що декілька людей теж почали бігати й навіть пробігли марафон та півмарафон.

☑️ Наступного року я пішла у своє перше альпіністське сходження — мріяла про це багато років. Під час сходження я писала короткі дописи, як важливо втілювати в життя свої мрії, якими б дивними або складними вони не здавалися. Розповідала, як рух до мрії мене змінює. Кожен допис був окремою маленькою історією і додатковим нагадуванням про збір грошей. Ця кампанія зібрала найбільше: 53 400 грн.

☑️ Цього року я поставила собі за мету сісти в шпагат. Окрім того, що я, як завжди, попросила друзів підтримати внесками мою кампанію, я ще побилася об заклад сама з собою. Якщо сідаю в шпагат, перераховую на допомогу дітям 5 000 грн, якщо ні — 10 000. Не сіла, але отримала величезний досвід мандрівки вглиб себе й усвідомила, що це не було моїм бажанням, тому я не змогла довести справу до кінця.

Наступного разу я буду більш свідомо та ґрунтовно підходити то пошуку виклику. Щоб не було цілі просто заради кампанії та охоплення. Щирі історії працюють набагато краще.

 

– Як зробити успішну благодійну кампанію? Поради від Дар’ї Черкашиної:

☑️ Знайти привід, ціль, ідею. Почати з простого, наприклад, попросити замість подарунків на день народження перерахувати гроші на благодійність. Потім переходити до невеликих викликів та історій й потроху набирати обертів. Найскладніші якраз власні виклики, але такі кампанії і найуспішніші.

☑️ Постійно ділитися результатами та відкриттями або розповідати маленькі історії про свій виклик та рух до мети. Одне фото + короткий текст і посилання на збір коштів.

☑️ Розповідати про позитив та про можливості, які дає кампанія та ці гроші. Не лякати людей страшними історіями, а говорити про перспективи та майбутнє. Тільки здається, що краще поширюють сумні новини, насправді на дію найбільше надихають позитивні історії.

☑️ Думати, що кожна історія може дати людям. Зробити кожен текст порадою або натхненням для інших. Не робити себе центром уваги, а думати, що люди візьмуть для себе з тексту.

 

Долучайтеся і ви до нашої команди волонтерів і разом з друзями, колегами і знайомими збирайте гроші на допомогу дітям!

super.tabletochki.org/uk

Читайте також

SuperTeam / 16 Вересня 2019

Реєструйтеся на Rexona Mini Marathon і допомагайте дітям

Детальніше
ВСІ НОВИНИ