fbpx

Ми піклуємося про вашу цифрову безпеку

Ми хочемо використати файли cookie, щоб покращити ваш досвід користування сайтом і допомоги дітям. Проте ми зробимо це виключно з вашого дозволу.

Дані, які ми збираємо, діляться на дві категорії: технічну інформацію (як-от тип пристрою) і дані, які надає нам користувач (як-от email-адреса).

Технічна інформація використовується для роботи, підтримки й покращення нашого сайту.

Дані, що надає користувач, потрібні для ідентифікації вашого внеску, можливості відповідати на ваші питання та надсилати вам звіти фонду.

Більше про дані, які ми використовуємо, ви можете дізнатися у нашій Політиці приватності. Ви завжди можете змінити налаштування конфіденційності у вашому браузері.

Я погоджуюся
Закрити

Твої 50 гривень допоможуть дитині одужати

Допомогти
2 Квітня 2021

Як сказати дитині, що у її друга рак?

Щодня у трьох дітей в Україні виявляють рак. У цих дітей є друзі, однокласники, партнери на танцях. І у них неминуче виникнуть питання про хворого товариша: Що з ним? Йому боляче? Коли він одужає?

Тема онкологічних захворювань складна і говорити про неї з дітьми непросто, але вкрай необхідно. Це потрібно, щоб дитина вчилася розуміти та співчувати. А також це зменшуватиме табуйованість раку та стигматизацію онкопацієнтів у нашому суспільстві.

 

Ось кілька порад, про те, як говорити з дитиною про рак у її друга чи подруги:

 

•   З’ясувати, що дитині вже відомо про рак. Так буде зрозуміло, де є прогалини і з чого взагалі варто починати.

•   Вживати лише ті слова, які дитина може зрозуміти. Повідомляти тільки ті деталі, які відповідають її віку і рівню розвитку.

•   Відповідати на питання дитини чесно. Так вона максимально повно зрозуміє ситуацію і не боятиметься контактувати з другом, що бореться з раком.

•   Вживати правильні терміни. Уникати евфемізмів і розмитих фраз. Називати рак раком. Якщо сказати, що друг застудився, дитина може вважати, що у нього застуда і він заразний.

•   Діти з власного досвіду знають, що деякі хвороби заразні. Важливо пояснити  дитині, що рак – не заразний і вона може вільно спілкуватися зі своїм другом. Також треба сказати, що у появі раку ніхто не винен і це не пов’язано з «неправильними» вчинками.

•   Пояснити дитині, що зміни в зовнішності її друга (помітне збільшення чи зменшення ваги, втрата волосся) тимчасові і пов’язані з лікуванням. І попри зміни у зовнішності, друзі мають залишатися друзями.

•   Запропонувати підтримати друга, щоб він почувався менш самотнім під час лікування – наприклад, записати відео, зідзвонитися чи надіслати подарунок. Якщо лікарі і батьки дозволяють відвідувати дитину, що бореться з раком, запропонуйте дитині  зробити це.

 

Підтримка є дуже важливою. Вона не залишає на самоті тих, хто відважно бореться з раком, і дає їм сили.

 

Текст створений на основі матеріалів Національного інституту раку США.

Читайте також

Новини / 8 Квітня 2021

У пошуках другої думки

Детальніше
Новини / 5 Листопада 2019

Страх захворіти на рак і як його позбутися

Детальніше
Новини / 25 Вересня 2019

Симптоми раку у дитини

Детальніше
ВСІ НОВИНИ