Группа психологической поддержки родитилей
Дата: 04.03.2019 15:00
Вернуться назад

«Що дають зустрічі?..

У мене немає простої відповіді. Ситуацію, стан речей вони не змінюють. Льоші немає. Є біль і горе. Чи хочу я позбутися болю? - Ні! Цей біль — це пам'ять, це все, що є. Позбутися нього — все одно, що відвернутися від синочка.

Але! Навіщо ж мені ці зустрічі в групі? Відповім так. Мені подобається те, що ви робите, подобається ваше ставлення, подобається та атмосфера, яку ви створюєте. Мені подобаються батьки, які приїжджають. У мене немає певної мети, наприклад: «хочу зменшити горе і жити далі!». Ні... Мені приємно бачити всіх. Дуже зворушливе ставлення фонду в цілому, що про нас не забули, що у вас є сили піклуватися не тільки про діток. Для нас з Оленою кожна зустріч — це подія. Приємна і цікава.

Ви впустили у своє життя наше горе і проживаєте його разом з нами. Якими словами можна це оцінити? У мене таких немає. Для мене кожна зустріч — це маленький острів світла, доброти і турботи».

Ці слова написав Олександр, батько нашого підопічного. Рік тому рак виявився сильнішим. Тепер Олександр і Олена разом з іншими батьками, які втратили дітей через рак, приїжджають на наші групи психологічної підтримки.

Нещодавну зустріч 16 лютого проводила Лєна Штерн — тілесно-орієнтований терапевт з Ізраїлю, засновниця Центру холістичної допомоги онкохворим імені Юрія Штерна (Ізраїль).

В горі батьки часто забувають про себе, про власне тіло і його потреби. Але ж тіло страждає разом з душею. І задачею цієї зустрічі було згадати про тіло і допомогти йому впоратись із втратою. 

За словами Лєни, група підтримки може стати важливим ресурсом допомоги, спільного навчання і зміни. А у тривалих перервах між зустрічами учасники перетворюються на друзів, готових «тут і зараз» прийти на допомогу, бути разом у хвилини радості чи в ситуаціях, коли потрібна увага або порада, плече друга або навіть можливість просто побути разом з тими, кому не треба нічого пояснювати.

Зараз у нашій групі є кілька вільних місць. І ми запрошуємо батьків, чиї діти пішли з життя через рак, долучитись до неї. З усіх питань можна написати нашому координатору Радмілі Кривонос. ЇЇ номер +38 (050) 210 70 02 (є Вайбер).

__________

Фото: Євгенія Драч

# паллиативная программа

Ее победа в твоих руках!

вместе мы помогли 7000 детям

Помочь сейчас