fbpx

Твої 50 грн допоможуть дитині у боротьбі з раком

Допомогти
28 Жовтня 2020

Позиція фонду з приводу перерозподілу коштів з онкології на інші сфери

Через недбалість чи байдужість Міністерства охорони здоров’я замість лабораторії Національного інституту раку будуть відремонтовані дороги.

У вівторок у пресі з’явилась інформація про перерозподіл бюджетного фінансування з бюджетної програми «Реалізація державного інвестиційного проекту «Удосконалення молекулярно-генетичної діагностики онкологічних захворювань в Україні» у сумі 104,7 мільйонів гривен. З них 61,5 мільйони гривень направили на покращення стану доріг у Львівській області, що викликало обурення у ЗМІ та Фейсбуці.

Ми вирішили детальніше проаналізувати ситуацію. І в результаті наше обурення викликав не стільки перерозподіл Кабміну, скільки нездатність МОЗ використати ці гроші.

Згідно з паспортом програми, гроші мали бути використані на розбудову діагностичної лабораторії Національного інституту раку, і були виділені у бюджеті ще 2018-го року. Але ні у 2018-му, ні у 2019-му, ні у 2020-му ці гроші так і не були освоєні. Це і стало підставою для їх перерозподілу. Тобто, керівництво НІРу та МОЗ за 3 роки навіть не змогли почати реалізацію проекту, на який держава виділила 104,7 мільйонів гривень.

Посилює наше обурення те, що в результаті МОЗ не відстояв перед Кабміном необхідність лишити ці гроші у медичній сфері. Не зміг чи не спробував – нам не відомо. Але нам точно відомо, що потреба в цих коштах існує.

Наприклад, проект бюджету НДСЛ «Охматдит», де лікуються діти з онкологією з усієї України, щороку «ріжуть» на 300-400 мільйонів гривень за рахунок витрат на капітальні ремонти та закупівлю обладнання. Востаннє гроші на капітальний ремонт виділяли 2011-го року, а на закупівлю обладнання – 2014-го.

Або просто зараз вже два місяці стоїть поламаним єдиний в лікарні комп’ютерний томограф. Грошей на його дорогий ремонт немає.

І ось за такої ситуації кошти з онкології перенаправили на реставрацію будівель університету і монастиря, на підготовку пілотів, видобуток урану і славнозвісний ремонт доріг. Поки нам публічно обіцяють витрати на медицину на рівні 6% ВВП, тихими рішеннями з нещасних 2-3%, які є зараз, забирають на архітектуру, інфраструктуру та енергетику.

У зв’язку з цим ми закликаємо МОЗ:

  • Вийти з чітким поясненням ситуації, що склалася;
  • Не допускати недбалого невиконання бюджетних програм у майбутньому;
  • Відстоювати перед Кабміном збільшення видатків на медицину, а не їх перерозподіл на інші сфери.

Бо якщо так піде й надалі, стане неважливо, чи освітлена й заасфальтована вулиця, адже нею їхатимуть не швидкі, а катафалки.

Читайте також

Новини / 16 Жовтня 2020

МОЗ усуває громадськість від формування номенклатури держзакупівель

Детальніше
Новини / 15 Липня 2020

Зниження прохідних балів ЗНО і іспиту «Крок». Тепер лікуємо на трієчку?

Детальніше
Новини / 31 Серпня 2018

Позиція фонду щодо ситуації з реорганізацією Центру трансплантації кісткового мозку НДСЛ «Охматдит»

Детальніше
ВСІ НОВИНИ